Wpis z mikrobloga

Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słyszę tego, że pranie się skończyło. Skutkowało to tym, że po prostu zapominałem je rozwiesić :(

Za około 50pln na Allegro kupiłem jakieś gniazdko z pomiarem poboru prądu i teraz pralka może przemówić do mnie z głośników w kuchni i salonie, a do tego dla pewności wysłać powiadomienie na telefon :D

#diy #raspberrypi #inteligentnydom #chwalesie
zan - Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słys...
  • 229
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zan: no no dzięki, o lodówkę mi chodziło :) bo domyślam się że gotowe rozwiązanie. Sobie bym zrobił DIY ale rodzickom to raczej gotowca
  • Odpowiedz
@mab122: jak gotowca to jakieś kontaktrony + bramka do nich + apka producenta (xiaomi w apce ma możliwość wysłania powiadomienia na telefon przy drzwiach otwartych dłużej niż 1 minuta) - ale nie wiem czy dla jednego kontaktronu to opłacalne bo sama bramka koło 200pln kosztowała. Jak montowałem kontaktrony w drzwiach i oknach to jeden nadprogramowy mi został i wrzuciłem do lodówki :)
zan - @mab122: jak gotowca to jakieś kontaktrony + bramka do nich + apka producenta (...

źródło: comment_1592212994jYIS230hdMTCpLC0AyuVCS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zan: mam nową pralkę od szajsunga i normalnie łączę się smarfonem z pralką i ustawiam sobie jaką chcę mieć melodyjkę po praniu i ostatnio ustawiłem dla jaj ruski bangier nawet nie wiedziałem że pralka ma takie basy XDDDD Mina różowej bezcenna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zan: uff, już myślałem że lodówka też przy pomocy gniazdka informuje i już obliczałem w głowie algorytm wyliczenia żarówki z ciągłej zmiennej zużycia energii wraz z dodatkową zmienną losową od zamrażalnika.
  • Odpowiedz
znak czasów: ludzie przestają ogarniać urządzenia wokół siebie, więc instalują następne, które będą ogarniać za nich.

Bez tej całej techniki zachodnia cywilizacja wyginie w kilka tygodni.


@MostlyRenegade: Powiedział Neron w 50 r. stajennemu, który na forum chwalił się nowym siodłem dla konia.
  • Odpowiedz
Bez tej całej techniki zachodnia cywilizacja wyginie w kilka tygodni.


@MostlyRenegade: Ale za to z tą techniką, to zachodnia cywilizacja jest najpotężniejszą cywilizacją na Ziemi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wejszlo: ta lodówka ma 5 lat więc nie można od niej za dużo wymagać ;) dokładnie jest to jakaś z Ikei pasująca do zabudowy w ich szafkach
  • Odpowiedz
@zan: aa czyli "marka" ikea. Bo w domu mam dużo starszą od twojej i piszczy nie tylko jak drzwiczki są lekko niedomknięte ale też jak z temperaturą jest coś nie tak
  • Odpowiedz