Wpis z mikrobloga

to całe #blm #blacklivesmatter to jedna, wielka ściema służąca flexowaniu się murzynów. Znajoma mulatka została właśnie wkręcona w jakąś pochodną akcje #dontcallmemurzyn (xD) gdzie kilka czarnych dziewczyn wmawia oglądającym że słowo "murzyn" jest obraźliwe xdd naoglądały się takie wysrywów amerykańskiego lewacta przy okazji ostatnich "protestów" i nagle okazuje się że z każdej strony są w jakiś sposób atakowane...
#bekazlewactwa #neuropa ##!$%@? #gownowpis
RusXBlack - to całe #blm #blacklivesmatter to jedna, wielka ściema służąca flexowaniu...
  • 16
  • Odpowiedz
@RusXBlack: @NieBojeSieMinusow: ale to nie jest obraźliwe słowo. Choć nie wyklucza to, że może ono kogoś dotykać czy w jakiś sposób urażać, szczególnie chyba w szkole. Tylko, że tam obraźliwe są też słowa: rudy, chudy, wysoki, niski, czy gruby na bramkę. Takie zwykłe przypisywanie ksywki przez cechę charakterystyczną danej osoby. Czarnoskóry, czy czarny to pewnie byłoby tak samo obraźliwe jak murzyn.

oglądałem to do momentu jak ta Sara
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: Sam zadaję sobie to pytanie, ale myślę, że jest to zbyt duże pole do dyskusji, żeby objąć temat jednym słusznym werdyktem. Ja kocham czarną kulturę - wychowałem się w dużej mierze na niej. Większość moich ulubionych artystów jest czarna. Duża część mojego sposobu bycia ma swoje korzenie u czarnych. Stoję "murem" za murzynami, gdy mają powody by protestować*.

Niemniej "murzyn" to jedno z wielu słów, które w naszym języku są kojarzone dwojako. Czy z tego samego powodu żyd nie powinien być żydem? Gdy w mieście grupy kibicowskie przerzucają się wzajemnie tym słowem, a bycie żydem i żydzenie to przejaw skąpstwa i machlojek - ponawiam - czy żyd powinien przestać być nazywany żydem?

Staram się zrozumieć punkt widzenia przedstawiony w filmie, ale takie myślenie zapędza mnie w kolejne pytania oparte na analogiach. Czarna lista wyklucza (bądź zakazuje) produkty lub ludzi. Niger to państwo w Afryce czy amerykański
  • Odpowiedz
@RusXBlack: Dawno nie słyszałem tak durnej konwersacji po polsku mówiącej o niczym. Konwersacja tych dziewczyn nie wnosi nic co byłoby potwierdzeniem panującego w ich ocenie rasizmu. Do każdego ich doświadczenia można się odnieść obalając ich argumenty podając dziesiątki przykładów. Jeśli idąc ich logiką mamy uznawać za rasizm wszystko co odczuwamy za negatywne biorąc pod uwagę doświadczenia z dzieciństwa to każdy kto był trochę niższy, ma rude włosy, lub miał jakąkolwiek
  • Odpowiedz
@RusXBlack: Nie wiem w czym tu problem oprócz po prostu braku empatii. Jak cała grupa ludzi nie chce być nazywana w jakiś sposób, to dlaczego tego zwyczajnie nie uszanować? Mnie jak znajomy poprosi abym na niego nie mówił w jakiś sposób to po prostu tak nie mówię i sprawa załatwiona. Po co na złość brnąć w to i tłumaczyć ludziom których to dotyka że nie powinno ich to dotykać. Toż
  • Odpowiedz