Wpis z mikrobloga

Macie mireczki linka do jakiejś otwornicy ale pod głębsze puszki? Wszystkie otwornice jakie widzę na Allegro nie mają informacji a jak kupiłem to się okazało, że później otwór ma 50mm głębokości i puszka 60mm głębokości mi nie wchodzi i muszę podkuwać co jest irytujące. Naprawdę nie ma żadnej "głębokiej" otwornicy żeby zrobiła te 10mm głębsze otwory od razu?

Swoją drogą pod puszki elektryczne są otwornice 65mm ale one są wg mnie do dupy bo wystarczy lekko wywiercić pod kątem i już puszki nie wypoziomujemy i nie ustawimy do płaszczyzny ściany. Nie lepiej robić otwory 80mm i później nawalić kleju i sobie na spokojnie równo ustawić puszki?

#elektryka
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rst00: każdy kto kuje puszki zawodowo używa 80 mm głębokiej,chyba że ktoś naprawdę lubi się bawić to zapraszam:) szczególnie jak masz w rzędzie obsadzić 4 i więcej
  • Odpowiedz
@kukurydza: głębokiej czy szerokiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@generalss: o panie, drogi interes tym bardziej że tylko na jeden domek mi potrzebna. Taka standardowa z Allegro idzie w betonie komórkowym idealnie ale kurde ta głębokość...
  • Odpowiedz
@kukurydza: chyba że po prostu będę wiercił tą 80mm szeroką na 50mm głębokości i klej złapie tylko po bokach a z tyłu będzie się stykać z murem. Też mi się wydaje że 80mm szerokości jest lepiej później te "multi" puszki obsadzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rst00: daj spokój,w ogóle nie ma czego porównywać ,jeśli masz za krótką otwornice to możesz przecież nawiercać dalej po wykonaniu właściwego otworu ,taki tip :)
  • Odpowiedz
@kukurydza: no ja wiem, tylko jakbym miał od razu głębszą to wiercę na 60mm głębokości, "łamię" i jest idealnie. 10 sek i po robocie, a tak to muszę wywiercić raz, złamać, wiercić drugi raz i już 10mm kawałka tak nie złamię więc muszę przekładać na dłuto i kuć. No chyba że jeszcze spróbuję na jakimś bloczku zrobić raz 3 cm, złamać i później następne 3 cm ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rst00: tak dokładnie tak to wygląda, niestety. Ewentualnie możesz kupić profesjonalną otwornice ,np makietę lub Hilti 80x 70,80 która pójdzie we wszystkich powierzchniach łączne z gazobetonem ale to kosztuje bliżej tysiąca :)
  • Odpowiedz
@melba: wysłałem do sprzedającego "pytanie o przedmiot". Zobaczymy co mi odpisze bo ta otwornica wygląda tak samo jak wszystkie inne i nie wiem dlaczego tylko w 1 na 10 ofert jest informacja o głębokości wiercenia.
  • Odpowiedz