Wpis z mikrobloga

Złapała mnie zajawka żeby sobie kupić jakąś figurkę na #gamesworkshop i pomalować. Nie planuję raczej budować potężnej armii czy używać figurek do gry. Raczej tak żeby mieć fun z malowania i ew. postawić sobie na regale. Widzę niestety, że do figurek nie dołączają farbek, nawet próbników. Jak to dobrze ogarnąć? Nie widzę sensu w kupowaniu figurki za 200zł i do niej farbek CITADEL za kolejne 200zł skoro zużyje je w 5% pewnie.

Aha i ważna sprawa - raczej myślę o czymś z LoTR - jakiegoś trolla czy inną bestyję.

#modelarstwo #grybezpradu dodam #lotr #warhammer i #warhammer40k dla zasięgu
OrzelKaskader - Złapała mnie zajawka żeby sobie kupić jakąś figurkę na #gamesworkshop...

źródło: comment_1591172753FGXOUU5LMdwBfvJ8TRvXN0.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@OrzelKaskader: Klej ma to do siebie, że w przeciwieństwie do szpachlówki ciężko go wygładzić i usunąć nadmiar. Relatywnie niezłą metodą na takie "partyzanckie" łatanie ubytków czy niedopasowań jest nałożenie pędzlem kilku warstw lakieru bezbarwnego (takiego do figurek), elegancko twardnieje, jest samopoziomujący i można po nim malować :) Natomiast załóż, że generalnie nowoczesna figurka tej klasy nie będzie miała jakiś gigaubytków, jak nie idziesz z tym na konkurs to lepiej skleić "jak
  • Odpowiedz
@OrzelKaskader: Widzę, że Ordynat mnie uprzedził z odpowiedzą. Moim zdaniem jeśli to nie są wyraźne szczeliny to lepiej nie ryzykować z klejem, bo efekt może Cię nie zadowolić. Osobiście w nowych figurkach Games Workshop bardzo rzadko odczuwam taką estetyczną potrzebę żeby coś zapychać ale jeśli już to robię to green stuffem. Metoda z lakierem brzmi dobrze.
W kwestii pędzli, mogę powiedzieć po sobie, zacząłem od kilku w różnych rozmiarach i nie
  • Odpowiedz
@Gerard_Z_Rumii: @masakraman: @Ordynat_Michorowski:

Szybka aktualizacja :)

1. Porozdzielałem elementy
2. Oczyściłem z pozostałości po odlewaniu (kleszcze + pilnik)
3. Skleiłem do kupy

Według mnie elementy nie pasują tak idealnie. Szczególne problemy miałem z rękami bo muszę dobrze zgrać się w okolicach stylika od młota. Przykleiłem jedną - wydawałoby się idealnie bo kształty struktur zbiegały się na granicy elementów ręki i tułowia. Przyklejam drugą i zonk :p Trochę się mijają.
OrzelKaskader - @GerardZRumii: @masakraman: @Ordynat_Michorowski: 

Szybka aktualiz...

źródło: comment_1592674727hcP6C20W5SpEYbFUsLDhqz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz