Wpis z mikrobloga

@acctim: U mnie seryjnie na obręczy 18mm siedzą opony 37mm, więc spokojnie przyjmą. Pytanie czy to w ramkę się zmieści - czy opona gdzieś w rurę posiodłową nie wjedzie. Ostatnio mierzyłem średnicę opon 622x37 i po obwodzie wychodziło około 71cm, jeśli w czymś to pomoże.
@acctim: Prawdopodobnie nie wejdzie - teraz sobie przypomniałem Wysokość wysokością opony, ale zapewne będziesz miał problem z szerokością. Nawet w przypadku tej samej ramki rozbieżności są dosyć spore i u jednego wjedzie opona 35mm, a u drugiego 28mm będzie szorować. Ponad rok temu byłem zainteresowany zakupem Fuji Track i ostatecznie sobie opuściłem ze względu na wąskie opony. Trzeba patrzeć na prześwity jakie masz w ramie - widelec można zawsze zmienić, ale
@Ajtos: hm, sprawdzilem jeszcze raz tyl i teraz przy 25 mam 2cm od opony do ramy dlugosci (w szerokosci pewnie nawet i 4cm)
no to jest rama na kola 26 tyle ze przy tarczach to tam wejdzie wszystko aby tylko mialo tarcze.
musialbym po prostu znac przed srednice takiej opony (no i wiedziec czy przypadkiem po napompowaniu nie zrobi sie wyzsza niz szersza XD)
@acctim: Okolice 50mm to już bardziej MTB. Gravel to tak naprawdę nic nowego - w starym rowerze Ukraina (ewentualnie Ural) opona miała szerokość w przedziale 38-44mm. Tu nikt nic nowego nie wymyślił, opona w okolicach 40mm jest najbardziej uniwersalna, jeśli chodzi o kompromis między oporami toczenia i jeździe w lekkim terenie.