Wpis z mikrobloga

drogie #ogrodnictwo , ma ktoś z was robota koszącego/kosiarkę automatyczna? mam trawniki o łącznej powierzchni 2000m2, na początek chciałbym kupić jakiegoś robota który ogarnie mi 1000m2. jest tu jakiś właściciel takiej zabawki i mógłby powiedziec jakie są wady tej zabawki, albo czym kierować się przy wyborze takiej kosiarki? a może macie jakiś sprawdzonych producentów? cena do 8000zł. fajnie jakby miał opcje mulczowania
#trawa #trawnik

probowałem google ale mam wrażenie ze większość to artykuły sponsorowane.
  • 6
@kkeE: bo to taka nisza w Polsce. Na małe trawniki prawie każdy dobry. Na 20 arów mogę powiedzieć Ci, że:
- jeśli masz zamiar kosić teraz lub w przyszłości - bierz od razu takiego co podoła 20 arów - mniejszego zamęczysz
- każdy robot mulczuje, o ile jest prawidłowo ustawiony tzn. wyjeżdża często a jego wydajność pozwala na skoszenie całości. Ponieważ mulczowanie polega na ścinaniu źdźbeł o parę milimetrów. To zapewnia
@kkeE: Viking i STIHL zawsze na propsie, ale powiem szczerze iMOW nie miałem w ręce, nie "szkoliłem" się z niego, więc lepiej będzie poszukać kogoś kto je "dotykał".