Wpis z mikrobloga

Brachypelma hamorii. Widział go chyba każdy, jeśli osoba, która nie miała do czynienia z ptasznikami usłyszy to słowo to prawdopodobnie wyobraża sobie właśnie Brachypelmę hamorii.
Usposobieniem przypomina bardziej kloc drewna, aniżeli pająka, żyje bardzo długo, potrafi odmawiać jedzenia nawet kilka miesięcy, wszystko co robi, robi wolno, jedynie polując potrafi zaskoczyć. Praktycznie nigdy nie próbuje ukąsić.
Niestety w naturalnym środowisku przez odłowy już praktycznie nie występuje.

Osobnik na zdjęciu jest jednym z moich ulubionych w hodowli. Mam droższe, większe i ładniejsze pająki, ale od tego rodzaju zaczynałem, a jego usposobienie jest strasznie urocze ()

#fotografia #pajaki #hobby #terrarystyka #zwierzaczki #smiesznypiesek #ptaszniki
G....._ - Brachypelma hamorii. Widział go chyba każdy, jeśli osoba, która nie miała d...

źródło: comment_1590344872rPl9A78APTIDRN8MbGJ1Vn.jpg

Pobierz
  • 17
@GFG_: Moim pierwszym była (jak później się okazało) samiczka B.albopilosum kupiona jako L1 o ile się nie mylę w 2006 w Rzeszowie, na giełdzie terrarystycznej :) aż się łezka w oku kręci jak pomyślę ile czasu już minęło :D A kędzior już nawet braszką nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gnieciuch Seladonia szybko straciła na wartości, metallica trzymała cenę przez kilka lat i dalej jest uznawana za jednego z najładniejszych pająków. Jak kupiłem moją pierwszą to jarałem się jak dziecko, to był dla mnie trochę kamień milowy i spełnienie jednego małego marzenia. Teraz chyba nie ma drugiego takiego gatunku, który by mnie tak ucieszył.
@GFG_: Mam auratum, każdy polecał, że najlepszy dla pierwszego więc wziąłem ale niestety nie polecałbym na początek ponieważ idzie się załamać chyba, że kupimy od razu w komplecie Chromkę czy Gienkę wtedy ok. Natomiast wg mnie jest to najnudniejszy ale za to najpiękniejszy ptasznik ever.