Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
Tylko mnie tak pozytywnie zaskoczył Żółtek w debacie?

Wiadomo nie prezentuje się jakoś specjalnie dobrze, ale ciężko się nie zgodzić z tym co mówi - zmniejszenie biurokracji, proste prawo, mniejsze podatki, itp.

Po debacie posłuchałem jego zalecenia i sprawdziłem jakie ma poglądy w Latarniku wyborczym. Nie dość że jest pierwszym dopasowaniem do mojego wyniku to analizując jego odpowiedzi i wyjaśnienia stwierdzam, że jest najlepszym kandydatem.

Widać też całkiem spore zainteresowanie na Google Trends:
https://trends.google.pl/trends/explore?date=now 1-d&q=bosak,hołownia,żółtek,duda,kamysz).

#debata #wybory
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@MostlyRenegade: może właśnie za mało osób się na to "nabiera".

Jak widać emocje bardziej przyciągają ludzi, dlatego takie 500+ przyciągnęło wielu. A przecież zamiast tego można wprowadzić cięcia podatków które będą bardziej efektywne i nie trzeba do tego aż tyle biurokracji.

Czy biurokracja już musi się rozrastać w nieskończoność?

To co? Lepiej rozwodzić się nad bardziej "poważnymi" sprawami typu aborcja czy związki homo, niż jakimiś "banałami" typu niskie podatki?

@sizuuu:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@MostlyRenegade: niestety w ciągu kilku minut to zbyt wiele szczegółów nie miał szansy przekazać, nawet gdyby chciał.

Najgorsze że na dobrą sprawę każdy może mówić jedno a później robić drugie, nikt nie zostaje rozliczony ze swoich obietnic.

Żółtek zdaje się poruszać kwestie mało medialne ale nie mniej ważne. Raczej nie doda mu to poparcia ale myślę że wiarygodności owszem.
  • Odpowiedz
@OdioPhilosophiaMei: ja chyba nigdy nie zagłosuje na kogoś "z ulicy". Kogoś kto nie ma jakiegoś wiekszego zaplecza za sobą i ludzi. Żółtek, ten przedsiębiorca, ten "petru". Może i intencje dobre mają. Ale boje się, że jakby któryś został prezydentem to przyjedzie do niego taki kaczor. Rzuci mu kasą albo pięknymi zdaniami jak to trzeba ratować Polskę i on w to wejdzie. Łatwiej taką osobę zmanipulować. To juz wolałbym Hołownie który niż
  • Odpowiedz
@OdioPhilosophiaMei: To zainteresuj się, sprawdź to „proste prawo”, niskie podatki, biurokrację. Sprawdź czy znajdziesz cokolwiek. Opracowania, w których aspektach prawo jest przeregulowane i jak to zmienić. Gdzie jest możliwość szybkiej zmiany bez spowodowania chaosu prawnego. Od czego najpierw zacząć? Prawo cywilne? A może budowlane?

O, sprawdź też co piszą o podatkach. Które konkretnie pasowałoby obniżyć. Które usunąć. Może kwota wolna? Jak przełożyłoby się to na wpływy do budżetu. Jak go zrównoważyć?
  • Odpowiedz
Widząc taki punkt programu, nasuwa się jedna myśl - XDDDDDDDD


@skromny_chlopak: Przecież to chodzi o nazwę, żeby nie tylko zmiany konkretne ale też nazwa się zmieniła, żeby wyznaczyć granicę gdzie zaczął się na tyle nowy system, że będzie to zupełnie odmienione państwo.
  • Odpowiedz