Wpis z mikrobloga

#bank #banki

Hej, chciałbym zmienić sobie konto do innego banku i zauważyłem, że jest opcja potwierdzenia konta, przy zwykłej umowie na papierze - potwierdzenie przelewem. Ktoś mi może opisać na jakiej zasadzie to działa? Bo jestem zacofany i mam lekkie obawy przy skorzystaniu z tego.
  • 11
  • Odpowiedz
@emcter: No.. normalnie. Wypełniasz formularz na stronie, dają ci numer konta, przelewasz zdaje się złotówkę, konto jest aktywne, a złotówka wraca na twoje wcześniejsze konto. Kilka dni temu tak założyłem konto w alior sync.

Całość trwa może 10 minut, więc jest bardzo wygodne :)
  • Odpowiedz
@Aleks7: "Założenie konta w Alior Sync jest szybkie, szczególnie gdy wybierzesz potwierdzenie przelewem. W tym celu podaj numer rachunku (numer Twojego konta, na którym trzymasz pieniążki) z innego banku, z którego dokonasz przelewu potwierdzającego. Pamiętaj, iż dane osobowe konta z którego dokonasz przelewu, musza zgadzać się z tymi, podanymi w formularzu zakładania konta w Alior Sync." Więc, to chyba musi być Twoje konto, żeby potwierdzić, że to ty zakładasz konto
  • Odpowiedz
@emcter: Ja z mBanku przeniosłem się właśnie do Alior Sync, bo tak jak mBank nie mają żadnych opłat podstawowych(mBank podobno coś ostatnio świruje i powoli wprowadza opłaty na podstawowe usługi), a do tego dają 10 przelewów natychmiastowych i wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju i za granica za darmo. Póki co jest bardzo zadowolony(zwłaszcza z tej drugiej opcji).
  • Odpowiedz
@emcter: mam dwa konta osobiste, w Alior Sync i BZ WBK. Widzę, że jesteś z Białegostoku, gdzie masz tylko 3 wpłatomaty w mieście. Wpłata na konto w placówce Alior Banku jest możliwa, jednak obarczona prowizją. Lepiej dla Ciebie byłoby założyć "Konto Godne Polecenie" w BZ WBK. Nie ma 5% cashbacku (w Aliorze trzeba spełnić wymagania dosyć rygorystyczne) i masz tylko bankomaty Kredyt Banku, BZ WBK i PKO, Millenium za 1 zł,
  • Odpowiedz