Wpis z mikrobloga

Tak się zastanwiam. Rozglądam się za autem w budżecie 7-10k i zauważyłem że skody fabie I są tańsze od innych aut w podobnym wyposażeniu i roczniku. Są one jakieś gorsze, bardziej awaryjne? Do 7 tys. jest parę ofert, gdzie inne auta tej klasy 7-9.

#motoryzacja
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lllsss: Fabia, fiesty, to jedne z aut najczęściej wykorzystywanych przez przedstawicieli handlowych, przebieg i zużycie auta jest kosmiczne bo nikt o to nie dba, w końcu firmowa fura
@lllsss: a które roczniki porównujesz? Czy aby nie porównujesz Fabii I z końca produkcji z konkurentami z nowszej generacji z początku produkcji?

A co do samej Fabii - to auto stare i mało atrakcyjne, strasznie plastikowe w środku i często niestety zwyczajnie zakatowane (dobra sława aut VAGa oznacza dla niektórych to, że o samochód nie trzeba dbać).
@lllsss: za 10k u nas kupisz clio III z benzyną albo fajną fiestę a fabia cóż, brzydka, lubi zardzewieć i wyposażona jest albo w pakiet ABC* albo tak jak sklep za prl. No i nigdy nie kupiłbym tego z żadnym silnikiem 1.4 bo to prosty sposób na depresję, mniejsze silniki powinny być nielegalne, 1.6 MPI ani 16V nie było, wersji 2.0 na rynku jest malutko a to tylko 116 lub 120
@lllsss: No właśnie tak mi coś tutaj nie grało ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jak np Clio III kosztuje około 10-12k, tak Clio Storia (czyli starsza generacja, ale produkowana w tym samym czasie) jakieś 5k - z praktycznie każdym autem jest podobnie, że nowszy model jest sporo droższy od starego i tyle, a Fabia II po prostu weszła dość późno
@lllsss: fabia była bardzo popularna i stąd jej ilość na rynku wtórnym taki duster tamtych czasów xd moja psiapsie miała fabie a ja dwa lata starsza felicie. U mnie sypały się jakieś pierdoły, u niej chyba wszystko co mogło. Blacharka jak to w skodzie - słabo, ale jej lepiej się trzymała. No i fura brzydka jak noc, już favoritka ladniejsza