Wpis z mikrobloga

@KrolWlosowzNosa: Mam nadzieję, że nie w mieście? Ostatnio ktoś pod naszym lubelskim tagiem płakał, że kuszą te pszczoły do miasta, do tego stawiają pasieki, a niektórzy mają uczulenie na jad pszczeli. Pomyślałeś o tym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@magnes125: Dzikie pszczoły, które chce mieć u siebie @KrolWlosowzNosa: to łagodne pszczoły. Tak łagodne, że krąży mit, że nie posiadają żądła. Oczywiście je posiadają, ale trzeba się bardzo postarać, by kogoś użądliły i może poza jedną osobą, która zajmuje się tą pszczołą naukową i chwyta je w ręce oraz drugą osobą, która wypróbowuje na sobie żądła różnych żądłówek, nie słyszałam o nikim innym kogo by te pszczoły użądliły. Nie bronią gniazd, nie są agresywne. Uciekają, gdy się zbliżysz. Nie latają koło nosa.

Afera pod podanym przez Ciebie linkiem dotyczyła pszczoły miodnej, która jest trudniejsza w obsłudze, daleko lata i gniazduje w skupiskach liczących dziesiątki tysięcy osobników. A użądlenie jest dość bolesne.

Królu Włosów z Nosa - zacne wykorzystanie opróżnionego podczas izolacji/kwarantanny pudełeczka (
M.....e - @magnes125: Dzikie pszczoły, które chce mieć u siebie @KrolWlosowzNosa: to ...

źródło: comment_158861936502Nhz7XRx3VC6vu0UMNRyw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@adekad: Takie rozwiązanie, jak w filmie, może odpowiadać sadownikom, ale jeżeli ktoś chce się w to bawić hobbystycznie, to mało z tego przyjemności według mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gniazda takie nastawione są rozmiarem na murarkę ogrodową a przecież są inne pszczoły (zob. zdjęcie wyżej) a też i inne owady: osy samotne, grzebacze, nastecznikowate, które mogą gniazdować w domku dla owadów.

Do tego, otwierając to ustrojstwo
M.....e - @adekad: Takie rozwiązanie, jak w filmie, może odpowiadać sadownikom, ale j...

źródło: comment_1588629104qhyPt4MGMQryp1cp9y5F35.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KrolWlosowzNosa: w sumie to ta siatka za dużo nie daje bo dzięcioł ma dość długi dziób. Czytałem odstęp między siatka a rurkami powinien wynosić parę cm i ma to sens.
Sam wxtym roku zrobiłem. Ciekawe czy coś z tego będzie bo póki co cisza.
  • Odpowiedz