Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu założyłem sobie mini ogródek na parapecie.
Posadziłem w doniczkach m.in. groch i jeden z nich padł mi nie wiedzieć czemu.
Ogólnie zaczęło się tak, że zaczął jakby schbnąć od dołu, od ziemi na łodydze. Szło to do góry po łodydze i liściach no i skończyło się tak, że cały mi usechł. Nie mogę znaleźć nic w necie czym mogło to byś spowodowane. Inny groch sąsiad w doniczce ma się dobrze. Te same doniczki, ta sama ziemia. Ktoś ma jakiś pomysł? Bo ja jedyny co wiem o ogrodnictwie, to że muszę czasem podlać ( ͡º ͜ʖ͡º)
#rosliny #ogrodnictwo
źródło: comment_1588583054loFJrguDGufJiEBUb67KkC.jpg
  • 15
@Kryptowalutowo: ok mam kłopot i pytanie, bo druga roślinka zaczyna zachowywać się podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wydaje mi się, że nie podlewalem jej zbyt duzo, ziemia tez nie jest moka, na podstawce wody nie ma. Jak ja mogę teraz sprawdzic co się dzieje?
Jak jest to samo co z tamtą i zaczne podlewać to nic nie pomoże, ale jeśli ta ma za mało wody, to trzeba
@max1983 Co ile podlewasz te rośliny i ile wlewasz w te donice? Gdzie one stoją? Na dworze czy w domu? Donica na pewno ma otwory na dole? Co to dokładnie jest? Jakiś groszek ozdobny, cukrowy?
@Kryptowalutowo: Podlewam codziennie. Wlewam tyle, żebym zobaczył że woda spłyneła lekko do podstawki. Stoją na parapecie w domu. Doniczki mają dziurki.
Niestety nie wiem jai dokładnie groch to jest. Był z zestawu ogrodniczego dla dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º)
@max1983: No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Za często.

Groch:
Podlewanie: umiarkowane

Najwięcej wody groch potrzebuje w czasie kiełkowania oraz kwitnienia. Podczas zawiązywania strąków lepiej podlewać groch mniej niż za dużo. Nadmiar wody powoduje, że groch później plonuje oraz częściej choruje i jest bardziej atakowany przez szkodniki.

W ogóle żadnej rośliny w życiu nie podlewałem codziennie. Chyba, że przy kiełkowaniu.
@Kryptowalutowo: Dzięki. Wygląda na to, że muszę podejść bardziej skrupulatnie do tego wszystkiego, a nie tylko wsadzić w donice i lać wody ile mi się wydaje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zostały jeszcze pomidory (groch juz padł xD), które rosną jak szalone w górę. Dziwne, bo na stronach czytam, żeby dużo nie podlewać, a jak moich nie podleje jednego dnia to od razu liście flaczeją. No nic, będę
Czy w pomidorach też masz taką dużą doniczkę? Im większa donica, tym więcej wody wchodzi i rzadziej podlewamy. Do tego dochodzą warunki. Czy stoją na słońcu? Czy w cieniu? Itd. Ja jak nie jestem pewny czy podlewać to poproptu wkładam palca na 3 -4 cm. Jak jest sucho to leje tak aby woda wyciekła na spodek. I mam spokój na 3 dni ;)