Wpis z mikrobloga

Po pospawaniu kilku nieskomplikowanych rzeczy z profili (Progi/Stopnie do SUVa i kilka mniejszych pierdółek postanowiłem że pora na wózek którym mógłbym przewozić migomat razem z butlą.

"Warsztatu" nie mam (garaż) i chciałbym aby wózek miał miejsce na podręczne pierdoły, zaciski i tak dalej plus był małym stolikiem (niekoniecznie do spawania, bo bliskość do butli plus grubość blachy raczej nie sprzyja).

Mam w garażu coś ponad 6 metrów profili 30x30 z 3 mm ścianką i pomyślałem żeby je w tym celu wykorzystać, pytanie czy to nie przeginka i czy nie będę żałował cięzaru.

Screen/render przedstawia prawidłową skalę człowieka186cm i elementów takich jak grubości ścianek, kółka (te ciemniejsze byłyby skrętne), Migomat oraz butlę na gaz osłonowy.

Na renderze brakuje mocowania na uchwyt, kable i pewnie mase drobniejszych bajerow, ale takie rzeczy dorabiałbym na postawionej bazie.

Komentujcie bo to mój pierwszy wózek i z pewnością nie wiem o masie rzeczy, na wiele jeszcze nie zwracam uwagi albo przywiązuje zbędną. Porady i sugestie mile widziane.

Pozdr

#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Pobierz Ardeni - Po pospawaniu kilku nieskomplikowanych rzeczy z profili (Progi/Stopnie do SU...
źródło: comment_158854555839VUejElObauwiJ9gckyNF.jpg
  • 9
@emergenza: Tak, butla będzie przymocowania do wózka łańcuchem bądź w inny sprytny sposób, nie planowałem jej wsadzać od góry. Rozmiarowo nie sięgnie też "rączki" na górze.
@Ardeni ja bym chyba zmienił koła z tyłu wózka, zamontował na ośkach po bokach a nie od spodu, trochę większe niż przednie które wtedy byłyby skrętne, zyskałbys na stabilności, zależy też czy zawsze będziesz mieć tylko małą butle:) i jeszcze upewnilbym się że uchwyt na półce z migomatem nie będzie w żadnen sposób zawadzał o uchwyt spwalniczy i nie wyginał go zaraz przy gniezdzie:)
@Ardeni: skrętne koła tylko z przodu, i nie wiem po co ci tak wielkie zastrzały aby trzymać górną półkę, i tak będziesz tam trzymał parę narzędzi max 10 kg. I pomyśl gdzie będziesz odkładał kable/uchwyt od spawarki. I wbuduj od razu w wózek przedłużacz z kilkoma gniazdami, zawsze to mniej kabli i sprzątania. Ja mam podobny ale prostszy i pod spawarką mam listwę z 4 gniazdami i wyłącznikiem, z tyłu miejsce
@Ardeni: jutro mogę zrobić. Ale to po prostu bardzo prosta wersja twojego projektu. No i żałuję ze zrobiłem go prawie na styk ze spawarką, powinien być dłuższy aby eurozłącze nie było narażone na złamanie.