Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym przejść na darmowy ale profesjonalny soft. Przy Adobe Premiere przechodzę na DaVinci Resolve. Czy są jakieś alternatywny do Photoshopa i Illustratora, które mają podobny model biznesowy (tzn. wersja darmowa bez super funkcji + płatna)? Affinity Designer i Affinity Photo wydają się spoko, ale są płatne i w ostateczności mógłbym pozwolić sobie tylko na jeden z nich (pewnie Designer). W przypadku Premiere'a program nie musi otwierać .prproj, ale przy graficznych programach obsługa PSD i AI konieczna.
A no i czy zamiast After Effectsa wystarczy Blender czy to zupełnie inne programy?

#grafika #montaz #adobe
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Logytaze: chyba spróbuję triala Designera i ewentualnie go kupię, bo prócz image trace wydaje się mieć dokładnie te same funkcje. Trochę mnie ten GIMP nie przekonuje - z tego co pamiętam, kiedyś miałem problemy z prawidłowym otwieraniem PSD w nim (o ile w ogóle dało się to robić).

A jeszcze co do Affinity. Jest różnica w szybkości działania programu? Adobe jest potwornie ociężały mimo 16 GB ramu, Illustrator akurat najmniej, ale
@BenAffleck: nie wiem czy jeszcze obowiązuje promocja, ale było ostatnio 3 miesiace za darmo triala. Zarób coś w tym czasie i kup sobie full`a, w promocji ostatnio biegały chyba po 150 za szt.
A jeszcze co do Affinity. Jest różnica w szybkości działania programu? Adobe jest potwornie ociężały mimo 16 GB ramu, Illustrator akurat najmniej, ale Photoshopa to mi się czasami nie chce odpalać z tego powodu


@BenAffleck: Mam 8 GB RAM i Affinity śmiga jak błyskawica ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problemy zaczynają się podczas montażu filmu w Avidzie.
@BenAffleck: @Logytaze: Można affinity odpalić na jednym kluczu na kilku kompach. Na początku mieli zapis w licencji, że możesz zainstalować produkt affinity na dowolnej liczbie urządzeń która należy do użytkownika. Ja w pracy mam zainstalowane Photo i Designera na dwóch kompach i działa.
@nizhiel: o, super. Naprawdę podoba mi się ten program. Mimo tego, że używam Illustratora od kilku lat to przesiadka jest całkiem przyjemna. Odpala się w kilka sekund i wszystko łatwo znaleźć.
@BenAffleck: Ja też przesiadłem się z pakietu Adobe na Affinity i Davinci i jestem mega zadowolony. Davinci nawet kupiłem bo mają zajebistą licencje wieczystą. Kupujesz raz i każdą kolejną wersję masz za darmo.
@BenAffleck: no jasne. w premiere chyba działa się na warstwach a nie na nodach (nie wiem jak to teraz wygląda w premiere). Ale jak ogarniesz, to Davinci z wbudowanym Fusion jest mega kombajnem. Tylko strasznie "żre" kompa ;)
@nizhiel: ej, czy w DaVinci nie działa obsługa audio inna niż wave/pcm? Chciałem dla zabawy przemontować jakieś filmy z YouTube'a żeby się pouczyć, a tu zonk. Nie wierzę, że wszyscy konwertują pliki :D