Wpis z mikrobloga

Możecie polecić jakąś kamerkę?
Nie jestem obeznany w temacie kamerek samochodowych, a po przeczytaniu trochę artykułów dalej nic nie wiem, poza tym, że musiałbym wydać mnóstwo pieniędzy. Czy jest coś w dobrej i rozsądnej cenie, do 400 max 500zł?
GPS nie potrzebuję. Najlepiej przód i tył, jeśli taka opcja jest dużo droższa niż budżet, to dobrą kamerkę na przód za 300-400zł.

Coś Xiaomi, Viofo?

#kamerasamochodowa
  • 25
@Gorthin na przód i tył za 500 to ciężko coś dobrego. Rozważ opcje zamontowania z tyłu i z przodu niezalezych urządzeń (zwłaszcza jak masz w bagażniku dodatkowe gniazdo zapalniczki). Nie będą zsynchronizowane, trochę upierdliwsza obsługa, ale wyjdzie taniej.

A jak podlapiesz jednak trochę więcej kasy to viofo a129 dual albo Mikavi PQ4 Dual.
Prawie 900zł za kamerkę to sporo. Zastanawiam się czy faktycznie jak coś się stanie, to faktycznie aż tak bardzo warto mieć na pokładzie coś z topowej półki. W końcu chyba nie chodzi nam o wyśledzenie zdarzenia z kilkudziesięciu metrów, tylko w najbliższym otoczeniu naszego auta.
@zolwik89: Tak widziałem ten model a129, ale drogo strasznie. 900zł i pewnie jakaś karta do tego.
A tego 70mai cały czas widzę jak go wymieniają. Jest
@Gorthin słuchaj mirek, badałem temat ze dwa miesiące, porównywałem, oglądałem filmiki z nagrań w dzień, w nocy itd. Z różnych kamer. I powiem Ci tak - wszystko #!$%@? to samo. W dzień przy dobrej widoczności, każda, czy tania czy droga, nagrywa zadowalająco. Z każdej masz fajnie widoczne sytuację drogowe i z każdej w miarę dobrze widoczne tablice rej samochodów przed Tobą, za Tobą, na pasach obok też jeśli prędkość przejazdu nie jest
@oslet: Dokładnie do tego samego wniosku dochodzę. Oglądałem różne filmiki na YT i właśnie gówno widać. Blisko jest ok i przy małej prędkości. Widać tablice, napisy a im dalej i szybciej tym większe badziewie. Tutaj musiałby by być sprzęt za grube pieniądze. Jakaś porządna kamera.

Także dochodzę do wniosku że nie ma chyba co przepłacać. Tym bardziej że w przypadku stłuczki to i tak drugie auto jest blisko nas.

Też chyba
@oslet: o fajnie. Też sobie zerkne. Ale skoro też już oglądałeś więc po co przepłacać. Też wydaje mi się że dopiero kamera za porządną cenę dała by różnicę
@Gorthin jak prześledzisz specyfikacje to często urządzenia różnych producentów (jedne za np 300zl drugie za 500 zl) mają w bebechach tą samą elektronikę (np sony imx307) rejestrującą obraz xD więc jakość będzie ta sama a różnią się oprogramowaniem albo jakimiś dodatkami.
@Gorthin nie tak mało,to raczej standard. A te co są tanie a piszą że mają np 160 to mają w większości gówno nie 160 :p jeszcze raz odsyłam do filmików (są nawet jakieś testy gdzie ludzie dla porównania jedną zaraz obok drugiej wieszają). I zauważ że drozsza viofo a129 o której tu rozmawialismy też ma 140 w specyfikacji wpisane.
Może i są jakieś z większym kątem ale na pewno nie poniżej 5
Pobierz oslet - @Gorthin nie tak mało,to raczej standard. A te co są tanie a piszą że mają np...
źródło: comment_1588409969AqKKarmh4YEvaHDeqwTmu4.jpg
@Gorthin no i kamery nie wieszasz z przodu na masce czy z przodu przy tablicy. Wieszasz w środku w kabinie na, szybie i to od tego miejsca zaczyna się "rozchodzić" to 140 stopni. W praktyce jest to na tyle dużo że przeważnie łapie choćby trochę oba boczne słupki. No ale wiadomo, Twoja decyzja, możesz mieć jakąś niefartowną sytuację na drodze gdzie akurat te 20 stopni by robilo różnice. Sam sobie rozważ i
@oslet: aż tak bardzo to mi nie wadzi. Tak się głośno zastanawiam. Ale z tymi słupkami auta racja. Nie ma co. Biorę jakąś do 300 max. I chyba ta 70mai wezmę. Mam trochę rzeczy Xiaomi i większość jestem zadowolony