Wpis z mikrobloga

Zajebista jest ta tarcza antykryzysowa ze zwolnieniem z ZUS. Miesiąc temu złożyłem podanie, do dzisiaj zero odpowiedzi, na moje zapytanie odpowiedzieli, że będzie wiadomość...nadal cisza. Najlepsze, że system pokazuje w tym momencie zadłużenie za marzec...chociaż mieliśmy być zwolnieni.

Ktoś już dostał odpowiedź z ZUS? Ile czekał?

#tarczaantykryzysowa #koronawirus
  • 28
  • Odpowiedz
@Krabowski: aktualnie trwają gorączkowe prace w ZUS które maja wyprodukować system akceptujący te wnisoski z automatu. Żaden człowiek nie będzie ich oglądać i tak jak wyżej napisali, rozpatrywanie zacznie się w lipcu.
  • Odpowiedz
@KurpKur1: złóż na PUE wniosek ezs-p o zwrot nadpłaconych składek jest składałeś wniosek o umorzenie przez covid. Wyjątkowo dali możliwość o wnioskowanie o zwrot opłaconych składek marcowych jeśli ktoś nie ogarnął tarczy a np miał automatyczny przelew. Do 30 dni powinni Ci zwrócić. Musisz to zrobić przed terminem składek za kwiecień inaczej zostanie ci ten hajs już zaksięgowany na stałe bez możliwości zwrotu.
  • Odpowiedz
@Artur93 Super dzięki za informację, na razie mam problem nie mogą z edytować bo jakiś błąd Flasha chociaż przed chwilą robiłem jeden dokument i wszystko poszło nie wiem czemu..
  • Odpowiedz
@KIJU87: To już jest nieaktualne, nawet jak zapłaciłeś niepotrzebnie za marzec, możesz dostaćz zwrot:

informuję, że płatnicy, którzy zapłacili składki do ZUS za marzec 2020 r., a byli uprawnieni do zwolnienia z ich opłacenia w ramach tarczy antykryzysowej, mogą żądać od ZUS zwrotu opłaconej należności.
  • Odpowiedz
@KIJU87: Koniec konców, to mnie tylko intersuje, żeby uznali mi umorzenie składek ZUS i przyznali 5k bezzwrotnej pożyczki na podatki i koszty działalności, jak będę musiał na to trochę poczekać ale finalnie tak się stanie, to powiem, że są tylko troszeczkę nieudolni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz