Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, macie jakieś niezawodne sposoby na robienie buttonów z obrazków zamiast tekstu do menu w wordpressie? Wrzuciłem w panelu administracyjnym css'a do obrazków i faktycznie się pojawiły (nawet z działającymi hoverami), niestety nad nimi ciągle pojawia się tekst odnośnika, a same obrazki nawet po ustawieniu czcionki tekstu na 0px nie działają jak odnośniki:( #wordpress #webdesign #webdev #webdeveloper #webmastering #php #css #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamdz: myslalem, ze na stronę, w wordpressie masz w panelu możliwość edytować wygląd strony (szablon). Jak się pomyliłem (@GoonSquad ?) to nie bij :D
  • Odpowiedz
@moooka: tu jest css:

.index { display: block; width: 142px; height:75px; background: url(images/buttons/index.png); background-repeat: no-repeat; float: right;

-webkit-transition: background 0.7s ease;
  • Odpowiedz
@moooka: problem w tym, że ja menu robie w wordpressie (dużo osób tak radzi) i tam podstronnami z osobnymi artykułami są dodane kategorie, do których nie iwem jak wrzucić linka:( do czasu aż strona była w wordpressie to po prostu dawałem odnośnik do danego pliku html ze strona:p teraz już nie ma plików z tymi podstronami, a jedynie kategorie w wordpressie
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Chciałbyś zmienić tylko css ?

a same obrazki nawet po ustawieniu czcionki tekstu na 0px nie działają jak odnośniki


Bo jeśli są wyświetlane blokowo to musiałbyś przyciskom przypisać szerokość i wysokość, wtedy zadziałają. Jeśli nie możesz dać tekstu daj   ale chociaż w title podaj tytuł odnośnika. .
  • Odpowiedz
@moooka: ale to   mam dać w label? bo jak usuwam label i daje tylko tytuł to strona znika z menu:( ale dałem przyciskom wysokośc i szerkosc:( display: block; width: 142px; height:75px;
  • Odpowiedz
@moooka: niestety w takim przypadku też znika z menu:( widocznie w "etykiecie nawigacji" musi być wpisana nazwa kategorii, z której ma pobierać posty... tylko jak zgodnie z SEO usunąc css'em napisy i jak zrobić żeby obrazki działały jak linki...
  • Odpowiedz
@GoonSquad: nie usuniesz, bez dodania dodatkowego taga html. normalnie block plus wymiary działa tak jakbyś chciał. Możesz tylko kombinować pozycją tekstu w takim wypadku. Jak dasz opacity to ukryje ci tekst z grafiką. Jak dałeś mniejszą czcionkę z szerokością i wysokością to też nie działa ?
  • Odpowiedz
@moooka: sorry, że tak odpisuję, ale dzisiaj przy komputerze byłem do tej pory tylko "z doskoku":P jak dałem mniejszczą czcionkę to po prostu nie dało się przejść nigdzie po kliknięciu buttona:( jak to bez dodatkowego taga? co mam zrobic?
  • Odpowiedz
@moooka: ok, dzięki wielkie! w każdym razie na razie mam dodane dwie kategorie i stronę główną do menu wordpressowego i do każdej przypisaną klasę, która wyświetla pod spodem obrazek. Obrazek nie działa jako link, ale nad nim zawsze wyświetla się nazwa z "etykiety nawigacji", która przenosi do podanej kategori/strony
  • Odpowiedz