Wpis z mikrobloga

Miraski, szybkie pytanie. Mam laptopa z 2014, ASUS G550JK. Po wielu latach pracy właśnie spaliła się karta Wi-Fi. Komputer jej nie widzi (sprawdzane również w HWiNFO), w BIOSie nic nie mogę zdziałać, nie żyje. A szkoda, bo planuję go jeszcze używać jakieś pół roku, czekając na popularyzację mobilnych Ryzenów 4000.

Miałem go rozkręcać właśnie i się bawić w szukanie nowej karty, ale przyszło mi do głowy inne rozwiązanie.

Jak kupię najtańszą możliwą kartę Wi-Fi na USB to będzie działać? Laptop do pracy. Od gier mam konsolę.
Znalazłem taką konstrukcję bardzo tanio w lokalnym sklepie, chciałbym iść dzisiaj i kupić jeśli bedzie działać: TP-link AC600 Nano

https://allegro.pl/oferta/tp-link-archer-t2u-nano-600mb-s-ac-600-dualband-8961407326?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

#komputery #wifi #laptopy
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XsomX: miałem kiedyś taki myk z PC. Przestała mi działać taka na PCI, kupiłem jakiegos noname na USB i działało elegancko ale polecam coś markowego bo ten mój noname działał tylko na frontowych USB... :D dlaczego? Nie mam pojęcia.
@dktr: Laptop jest 95% czasu pod kablem na biurku. Jedynie jak się czasami przemieszczam i gdzieś w nowym miejscu chciałbym ustawić sobie hotspot z telefonu to oczywiście muszę mieć Wi-Fi na pokładzie. Nie mogę funkcjonować bez karty, bo nigdy nie wiadomo.