Wpis z mikrobloga

@Dante15: To jest bardzo dobry teleskop na początek, łatwy w obsłudze i wystarczający do zobaczenia od cholery obiektów. Tylko nie nadaje się do użytku w mieście. Cena ok, nowy kosztuje jakieś 1600 złotych teraz. Sam miałem taki i bardzo dobrze go wspominam.
  • Odpowiedz
@SnoopDOdoubleG: Ja woziłem go na obserwacje poza miasto, często po kilkadziesiąt kilometrów, żaden problem - najpierw tuba do samochodu na tylną kanapę, montaż wchodził do bagażnika. Ciężkie to nie jest i jeśli nie masz jakichś poważnych przeciwwskazań zdrowotnych to spokojnie dasz radę. Ja muszę wyjeżdżać w teren bo mieszkam w mieście i nie ma stąd szans na obserwacje. Wbrew pozorom to jest bardzo mobilny sprzęt.
  • Odpowiedz
@Ferengi: dzięki, sam jestem w podobnej sytuacji i myślę o przesiadce z lornetki na coś "głębszego". Też czekają mnie jakieś wyprawy poza miasto, bo w mieszkaniu ogranicza mnie balkon i zanieczyszczenie światłem
  • Odpowiedz
@Dante15: Kolega też taki kupił właściwie to znalazł znajomego który mieszka pod miastem kupili na spółkę teleskop ma swoją stałą miejscówkę i wolny wjazd w każdej chwili dla wspólnika z miasta.
  • Odpowiedz
@Ferengi: Pytanie bardziej o to, czy ten z aukcji wygląda Ci na kompletny? Wszystko w nim jest ok?
Być może głupie te pytania, ale nie wiem na co uważać przy używkach.
  • Odpowiedz
@SnoopDOdoubleG Ferengi juz się wypowiedział, ale mogę dorzucic swoje trzy grosze, u mnie w dużym samochodzie zarówno tuba jak i montaż do bagażnika (przenosze osobno, bo trudno złapać razem, ale samo przeniesienie podstawki i tuby jest wygodne i nie ma z tym problemów. Leciutka rzecz jeśli sobie wyjmiesz z podstawki.) Do ogrodu tak samo. Jak schodze po schodach znosze osobno tube i montaż, zajmuje tyle co nic. Gorzej jeśli masz slabe warunki
  • Odpowiedz