Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy, mam dysk SATA wyjęty z laptopa z którego chcę zgrać pliki. W BIOS jest normalnie widoczny, ale w Windowsie go nie ma, ani w Eksploratorze ani Menedżerze urządzeń czy Zarządzaniu komputerem. Jak na to zaradzić? Podpięty po działającym kablu SATA3 (mam tam zawsze wpięty SSD z Hackintoshem).
#pytanie #komputery #informatyka #dyski
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaorany: nie o to mi chodziło, ten dysk, który chcę odczytać jest normalnie z laptopa z Windowsem Vista bodajże, więc NTFS tam będzie albo coś, chodzi mi o to, że na tym kablu zawsze mam w moim komputerze wpięty SSD z macOS
@logixdev: nie wystartuje, myślałem że ten dysk co sprawdzasz to jedyny wpięty w płytę główną. Mój błąd. A jakbyś zrobił zamianę i zbootował macOS i podpiął ten drugi dysk i wtedy rzucił okiem w Disk Utility?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@istp: boję się, że mi bootloader jakimś cudem wyparuje i nie zbootuje macOS, a to mój główny system do pracy, ale spróbuję albo wrzucę Ubuntu na małą partycje na drugim dysku i sprawdzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@istp: a może mieć wpływ fakt, że przy podpięciu dysku do mojego komputera UEFI mi usilnie próbowało wystartować system na nim (mimo wybrania Windows Boot Manager jako device boot)?
@logixdev: a to jedyna opcja czy pierwsza, bo jak jest więcej to jak nie da rady z WBM to przeskoczy na kolejną metodę bootwania. W ogóle to na jakim sprzęcie podłączasz ten dysk?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@istp: wybrałem manualnie przez F9 chyba, nie bezpośrednio w BIOSie, mogło jako drugą wybrać ten dysk. i5-3470, Gigabyte H77-DS3H, HD7850 1GB