Wpis z mikrobloga

Nie wiem, jak komentować teraz #koronawirus - część mojego umysłu chce być racjonalna, część chciałaby normalnie uściskać znajomych. Na pewno FoxNews nie pomaga :P na pewno ludzie bez masek na ulicy nie pomagają (15% widzianych dzisiaj), na pewno akcja z wyborami nie pomaga (na serio mamy czas, by się tym zajmować?!?); niewiele pomaga. Pomagają Mirki i Mirabelki z racjonalnymi wpisami. Problem jest głębszy, niż pozornie się wydaje - już antyszczepionkowcy podważali zdania ekspertów, a co mamy teraz? Sportowiec odmawia szczepionek, czekać kto bardziej znany... Nie tyle wspólnota ponadlokalnych interesów rozpada się, ale rozpada się zaufanie w nauce, jako czynnikowi postępu (ładnie całościowo opisał to Wróblewski). Nastaje jakiś nowy czas, a ja nie jestem pewien, czy Polska jest na to gotowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 15
@matkaPewnegoMirka: nastaje idiokracja.
Jeżeli myślisz to poczekaj jeszcze niech otworzą gospodarkę dla bydła niech testują dla nas wody. Jak po 1 2 miesiącach trupy nie będą się walac to dobrze :)
Ludzie myślący będą potrzebni i ważne by nie szli z bydłem na pierwszy front.
Foxnews to szczujnia polityczna republikanów. Przecież w lutym mówili że to fake hype virus bo tak trump mówił. A teraz wmawiają ze trump super zareagował na
@matkaPewnegoMirka:
Tu też zaczyna obowiązywać jedyna słuszna narracja. Wraca "grypa groźniejsza"
I teraz jeszcze śmierć tego 18latka i od razu wyrok wykopu: pewnie miał raka, ważył 200 kilo, miał nadciśnienie, cukrzycę, a już szczególnie rozbawił mnie typ co pisał że w jego wieku też miał słabe zdrowie bo pił energetyki i dużo w kąkuter kilkał
@matkaPewnegoMirka: w odpowiedzi na to, że ludzie się mniej boją wirusa... Jeżdżę zakaźnym ambulansem. Niedawno jak pisałem o 31, których mam na liczniku, tak teraz mam 39 z koronawirusem za sobą. Nie różni się to niczym od innych chorób powodujących zapalenie płuc. Duszą się, ciężki stan, niedotlenienie. Jest tylko jeden mały szczegół na przykładzie:

Lekarz, który pracuje w szpitalu od 25 lat, przeszedł przez sezony grypy bez szwanku. Koronawirus w 4
@ZbieraczNocy: ciekawe, ale nie republikańskie,a republika to demokracja. Starożytny Rzym przeżywał coś podobnego - ostatecznie dojdzie do buntu, gdzie każdy wykluczony będzie chciał 'dołączenia' i równości praw. Dodatkowo to tworzy byty ponad konieczność #pdk