Wpis z mikrobloga

@Horkheimer: Czy ty właśnie próbujesz bronić tego że wobec pracownika wszczęto postępowanie dyscyplinarne za to że wykonuje swoją pracę bo jest to nie po interesie partii.?
W sumie z chęcią posłucham takich psycholów jak ty, jestem ciekaw co się może kryć w tych główkach że "kibicują" partią i nawet gdy dostaną informację której chyba żaden człowiek nie jest w stanie uzasadnić(ale z chęcią posłucham jaki to jest wspaniały sukces i
  • Odpowiedz
@MrNobody567:
Pozwól, że skopiuję z Twojego ukochanego TVNu:

"Prokuratura jako instytucja powołana do ścigania przestępstw i stania na straży praworządności nie bierze udziału w życiu politycznym. Prokuratorzy muszą być apolityczni i niezależni. Mają obowiązek bronić praw i wolności obywateli, a nie angażować się w spory polityczne i partyjne" - napisano w oświadczeniu.

Według PK "polityczny charakter i kontekst" miała podjęta przez Wrzosek decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie organizacji wyborów prezydenckich. "Decyzja nie miała podstaw, ponieważ nie doszło nawet do zdarzenia, które było powodem wszczęcia postępowania. Zasady, w tym termin przeprowadzenia wyborów prezydenckich, dopiero są przedmiotem prac legislacyjnych parlamentu"
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Nie jestem i nigdy nie byłem fanem TVN(aczkolwiek przyznaję że uważam że pomiędzy dzisiejszym TVN i TVP jest przepaść rzetelności a ataki na prywatną stację przez stację publiczną są czymś niedopuszczalnym).
Ogólnie dzięki za odpowiedź która jest dość ustrukturyzowana i do której można się odnieść.

Ale "Zasady, w tym termin przeprowadzenia wyborów prezydenckich, dopiero są przedmiotem prac legislacyjnych parlamentu", gdy wybory są niezaprzeczalnie w trakcie organizowania(drukowane są karty, zbierane są dane personalne obywateli, itp.) to argument kulą w płot.

Rozumiem że np. jeśli jakaś ustawa jest w senacie a partia rządząca(łamiąc prawo) wprowadza ją w życie to mamy klaskać i nie można zrobić nic? Najlepiej klaskać w tym autorytarnym kraju bo jak widać nawet instytucje wybrane głosem obywateli(senat) nie mają swoją funkcji a instytucje od przestrzegania tego zostały praktycznie zlikwidowane przez
  • Odpowiedz