Wpis z mikrobloga

Z racji, że mam troche wolnego czasu postanowiłem na chwile odłożyć C# i pobawić sie trochę w #expressjs i szukając jakiegoś boilerplate'u trafiam na coś takiego: KLIK

I tak się zastanawiam, czy serio tak pisze się backend w JS/TS? Przecież to wygląda jak próba odtworzenia C# czy Javy. I takich przykładów spotkałem całkiem sporo.

Zna ktoś jakiś opensourcowy, dobrze napisany projekt albo boilerplate w JS/TS, który można sobie przejrzeć?

#javascript #nodejs
  • 6
@lubii: nie tyle odtworzenia Javy czy ce plotka, a odwzorowania wzorców na których one bazują. Skoro coś działa, to lepiej się na tym wzorować, niż wymyślać koło na nowo. JS powstawał jako język wręcz opozycyjny do Javy - miał być lekki i jak najlżejszy, żeby tylko obsłużyć najprostsze rzeczy które user robi.
Ale jakoś wyszło tak, że się rozrósł na wszystko (mobilki, web, desktop, SSR, backend) - więc trzeba było zaadaptować
I tak się zastanawiam, czy serio tak pisze się backend w JS/TS? Przecież to wygląda jak próba odtworzenia C# czy Javy


@lubii: witamy w świecie wzorców projektowych czyli rozwiązań sprawdzonych niezależnie od języka (oczywiście tak długo jak ten język wspiera paradygmaty niezbędne do odtworzenia danego wzorca). Więc nie, to nie jest próa odtworzenia C#/Javy. To jest próba implementacji architekturalnych rozwiązań, które sprawdziły się w językach obiektowych
@Zavis: Nesta widziałem ale tak jak napisałeś na początku express :)
@Przegrywek123: @Marmite: no tak, ja rozumie, że to są sprawdzone wzorce i patenty ale przeglądając ten i kilka innych artykułów spodziewalem sie zobaczyć wiecej js w js. Dzięki za odpowiedź, biorę się do roboty :)
@lubii: pacz pan, im to nigdy nie dogodzisz, raz narzekają że JS jest #!$%@? bo wszystko inaczej niż w innych językach, zrobisz tak samo jak w innych językach to będą narzekać że tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)