Wpis z mikrobloga

Witajcie koledzy i koleżanki!

Powrót trochę po latach, i prośba o pomoc. Teściowa jest nauczycielka, więc walczy obecnie z nauczaniem zdalnym. Ma bardzo leciwego laptopa i potrzebę zakupienia czegoś nowego.

Cel: Nauka zdalna, czyli można to chyba spokojnie podpiąć pod laptopa do internetu i pracy biurowej.

Budżet: 1500-2000 zł

Myślę, że trzeba by celować w coś 15,6 cala, bo raczej 14 w tym budżecie będzie ciężko, plus dla osoby starszej to chyba minimum do wygodnej pracy.

Fajnie gdyby była jakaś sensowna kamerka przednia (choć jeśli nic się nie zmieniło to pewnie wszędzie standardowe 1,3-2 mpix)

Dysk. Najlepiej SSD, ale też niekoniecznie mam jeden wolny mogę przerzucić.

System. Optymalnie jeśli będzie, Win10. Ale z laptopem bez system też coś zaradzę.

Ogólnie spojrzałem na PolecaneLaptopy i okazuje się że może być ciężko! Cóż, w sumie nie ma co się dziwić. Ale może coś doradzicie?

Ja niestety kompletnie wypadłem z obiegu, więc pomoże mi choćby informacja na co zwrócić uwagę czy jakie są obecnie najsensowniejsze procesory w tym budżecie itp. Nowy laptop czy raczej poleasingowy?

Wołam przede wszystkim @Pustulka #pustulkowelaptopy
  • 2
@Duri: poleasingowy latitude. za ~1500 masz laptopa który wystarczy ponad te potrzeby. jedyny problem to kamerka, która w laptopach jest ogólnie słaba, a nie wiem czy jest sens inwestować w coś droższego na ten miesiąc/dwa.