Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@saint: Watchdogsy przede wszystkim pokazują że warto pytać o informację publiczna i każdy może to zrobić w temacie który go interesuje. Zapytaj sam, jeśli masz problem techniczny czy nie wiesz gdzie się odwoływać Watchdogsy z pewnością Ci pomogą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: Czyli ta ich nie interesuje? Myślałem, że tak wyrobiona w boju organizacja pożytku publicznego będzie miała dużą siłę przebicia i będzie chciała powalczyć w interesie społecznym.

@niggerinthebox: Dziękuję posiadam.

Poczekam może na ich własną odpowiedź.
  • Odpowiedz
@saint: Nie chodziło mi o to że ja Ci wyślę, tylko żebyś sam ruszył tyłek :-)

Bo tak naprawdę nie chcesz żadnej informacji, a zależy Ci tylko na shitstormie WATCHDOGI PIS OBRAŻAJO A PEŁO NIE RUSZAJO!!! co jest bzdurą i wie o tym każdy kto przebywał na ich stronie dłużej niż 3 minuty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@saint: no to pytaj. Chętnie byś się dowiedział, więc wyślij zapytanie, opublikuj odpowiedź. Gdyby nie Watchdogsy być może w ogóle by Ci do głowy nie przyszło że można składać wniosek o informację publiczna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niggerinthebox: Bzdurą jest to co piszesz. Jest to organizacja pożytku publicznego co nie znaczy wyłącznie, że daje jej to możliwość zbierania 1%. Niech działa w interesie społecznym.

  • Odpowiedz
@saint: Co za typ z Ciebie xD

Ruszam tyłek tam gdzie mnie to interesuje - czyli w zdecydowanej większości pytając o kwestie które mnie interesują mój samorząd (z peło). Ty wyszedłeś z tematem nagród, to pytaj, a nie siedzisz w kącie, zrzędzisz i pokazujesz palcem że ktoś ma zrobić coś za Ciebie. Boisz się maila wysłać czy co? XD

Ja #!$%@?ę, czy my kiedyś wyjdziemy z tej sowieckości. Bez jednostkowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdyby nie Watchdogsy być może w ogóle by Ci do głowy nie przyszło że można składać wniosek o informację publiczna


@Koliat: czyli mówisz, że mają monopol na informację publiczną? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@gzres: Nie widzę przeszkód aby zapytali także w tej sprawie. Jeśli nie chcą to niech to jednoznacznie napiszą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
rolą tej organizacji jest promowanie otwartego dostępu do informacji publicznej, ale przykro mi że tego nie rozumiesz


@Koliat: gdzie jest taka informacja o "promowaniu"?

Od 2003 roku stoimy na straży prawa do informacji. Postrzegamy je nie tylko jako warunek dobrego państwa, ale przede wszystkim jako jedno z praw człowieka, które chroni ludzką godność, daje wolność wyrażania opinii i bezpieczeństwo przed nadużyciami władzy.
  • Odpowiedz
@saint:

Pilnujemy, żeby ludzie wiedzieli, co robi władza.Uczymy mieszkańców, że mogą pytać urzędy o to, dlaczego zlikwidowano szkołę, ile wydano na festyn czy gdzie planowana jest budowa wiatraków. Udzielamy tysięcy porad i setki razy chodzimy do sądu. Dzięki temu coraz więcej ludzi wie, że ma prawo pytać urzędy, te zaś wiedzą, że muszą odpowiadać.
  • Odpowiedz
@saint: Wypowiedzieliśmy się już tutaj.

Czytelnik może odezwać się do naszego bezpłatnego poradnictwa prawnego. Pomożemy. A my swoją drogą, też możemy zapytać. Senat i Sejm np. - dla szerszego obrazu sytuacji.

Jednak podobnie jak przedmówcy, zachęcamy do złożenia swojego wniosku. Udostępniamy materiały krok po kroku, formatkę wniosku, bezpłatną pomoc prawną

Cieszymy się, że wierzysz w naszą ,, dużą siłę przebicia", ale bardziej nas to martwi niż nam
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Czyli mam to rozumieć, że zapytacie Senat i marszałka Grodzkiego o te Nagrody? Trochę to wkręcanie jeszcze Sejmu nie będzie moim zdaniem zachowaniem symetrii bo w przypadku Senatu chodzi o zdaje się coś zupełnie innego jeśli chcecie porównać te dwie izby i ich pracowników skala jest różna.

Wydaje mi się jednak, że organizacja taka jak wasza pytając o różne rzeczy łatwiej uzyskuje odpowiedzi bo urzędom i instytucjom łatwiej jest
  • Odpowiedz
@saint: Tak, zapytamy. Oczywiście, że skala jest różna, nic nie szkodzi jednak zapytać i tutaj i tutaj. Ciekawe jest już nawet to, czy opowie/odmówi się/naliczy opłaty w ten sam sposób.

Nas również często ,,spuszcza się na drzewo". Różnica jest taka, że kogoś może zniechęci, my łatwo nie odpuścimy.

Co do poradnictwa, przykro mi, że masz takie odczucia. Nie wiem, kiedy korzystałeś z naszej poradni, mieliśmy taki okres, że rzeczywiście nas
  • Odpowiedz