Wpis z mikrobloga

@robertpatrykk: Dużo zależy od stanu lakieru i czy masz już cleaner. Ogólnie zaleca się ale najlepiej maszynowo. Ręcznie jeśli zrobisz to nieumiejętnie to możesz dołożyć troszkę mikrorys ale znowu, jeśli lakier jest mocno zniszczony to i tak lepiej zrobić niż nie zrobić.

Odtłuszczenie (IPA) natomiast obowiązkowo przed woskiem.
  • Odpowiedz
@Czysta-Bryka_pl: z tego co widzę, lakier jest w dobrym stanie. Znalazłem opinie, żeby umyć auto szamponem, potem cleaner, potem IPA i dopiero wosk. A z drugiej strony ludzie mówią że wystarczy myjnia, IPA i na to wosk, bo i tak to jest syntetyczny wosk.
Dostałem do puszki butelkę z IPA i teraz zastanawiam się, czy taki zestaw wystarczy, czy jednak cleaner.
Do tej pory się nie bawiłem w woskowanie, stad jestem
  • Odpowiedz
@robertpatrykk: @07zglosSie: Z całym szacunkiem Mireczki ale jeśli nie robimy korekty po glinkowaniu to moim zdaniem glinkowanie na siłę jest bez sensu. Tylko dojdzie pełno rysek. Niby wosk to w pewnym stopniu zakryje ale po co. Ja się trzymam tego, że jeśli już glinkować to przed korektą.

Ogólnie żeby jak najlepiej przygotować lakier do nałożenia wosku (ale bez polerki) to jedziemy z dokładnym myciem - czyli prewash a potem mycie
  • Odpowiedz