Wpis z mikrobloga

@CzekamNaDnie: @Micros: a wy tak na serio czekacie z tankowaniem pelnego baku az bedzie kilka/kilkanascie gorszy taniej?
Rozumiem tira co ma bak 1k litrow to MOZE sie oplacac. Tak z czystej ciekwosci to ile zaoszczedzicie jak zatankujecie pelny bak przy roznicy 5 groszy?
No chyba ze macie cysterne i chcecie zatankowac "na zas"
@gorzki99: u mnie w mieście 4,3 , poza miastem 3,99, w kraju 3,5 pln - czyli obecnie prawie 1 zł na litrze różnica, jak auto i tak stoi, bo nie ma gdzie jeździć to po co przepłacać i pompować kase cwaniakom, co obecnie mają 300% marży względem stanu sprzed epidemii ?
u mnie w mieście 4,3 , poza miastem 3,99, w kraju 3,5 pln - czyli obecnie prawie 1 zł na litrze różnica


@Micros: ok ale co to znaczy w kraju? pojedziesz 300km zatankowac paliwo tansze o 1 pln?

pompować kase cwaniakom, co obecnie mają 300% marży względem stanu sprzed epidemii ?


epidemii do tego nie mieszaj-to nie sa maseczki czy plyny dezynfekujace. To nie w zwiazku z epidemia paliwo tanieje (no
ok ale co to znaczy w kraju? pojedziesz 300km zatankowac paliwo tansze o 1 pln?


@gorzki99: to znaczy tyle, że trzeba poczekać, a za jakiś czas te ceny spadną, pojawią się w moim mieście i nie będę musiał jechać góra 100 km.

epidemii do tego nie mieszaj-to nie sa maseczki czy plyny dezynfekujace.
widzę masz inny tok rozumowania. skro hurtowo paliwo jest tanie, a ceny na stacjach ledwo drgnęły to znaczy
skro hurtowo paliwo jest tanie, a ceny na stacjach ledwo drgnęły to znaczy tyle, że właściciele sobie napychają kieszenie, jak się ich przetrzyma to sami zejda z ceny bo nikt nie bedzie u nich kupować.


@Micros: to zalezy od stacji i warunkow kontraktu jakie ma na paliwo. Teraz przekombinuje ale chce pokazac trend-mysle ze zalapiesz.
Jesli mamy jakas "mega stacje" (duze zbiorniki, kontrakty dlugoterminowe z dostawcami, itp itd) to ona ma
@gorzki99: > Np Orlen nie kupuje paliwa bo ma swoje-moze szybko reagowac na sytuacje na rynku.
wszystko by się zgadzało tylko u mnie orlen właśnie ma najwyższe ceny ze wszystkich :) więc twoja teoria w piach
więc twoja teoria w piach


@Micros: jak juz mowilem: trzeba patrzec szeroko a nie wasko :P
kto jest wlascicielem orlenu? = do kogo ida zyski?

500+ samo sie nie nazbiera

Ja mialem na mysli normalnie dzialajace podmioty gospodarcze a nie znajomych krolika
kto jest wlascicielem orlenu? = do kogo ida zyski?


@gorzki99: Stacja franczyzowa, coś ci to mówi?
Na wlocie do Siedlec od strony zachodniej są 3 stacje: Orlen i BP są przy rondzie na samym wjeździe do miasta, 5 km w stronę Warszawy stoi Cyrkiel. Wszystkie 3 mają IDENTYCZNE ceny co do grosza. Mało tego: te ceny są wyższe niż w centrum Warszawy na jakiejkolwiek stacji. Kiedy na wylotówkach z Warszawy BP