Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zobaczyć i spróbować z grą Cities: Skylines

Mam komputer z taką specyfikacją:
W karty graficzne mam:
- Intel(R) HD Graphics 4400
- NVIDIA GeForce 820M
Procesor: i3-4160T 3.10 GHz
Ram: 4 GB

Zadziała mi czy nawet nie próbować? Pytam bo nie chcę w ciemno wydawać pieniędzy xD

Mam jeszcze w domu xbox one - nie mój, ale w razie W może tam uda mi się to uruchomić? Pytanie tylko czy jest sens w coś takiego grać na konsoli?

#citiesskylines #komputery
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczurek_87: bez modów i dlc powinieneś uruchomić ale przy 10k mieszkańców gra będzie wolna, wręcz niegrywalna. Imo lepiej na konsoli w takim wypadku, może nie ma wsparcia modów, ale na pewno większe miasto zbudujesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu masz 32 GB ramu? O kurka... tak patrzyłem i mojego all in one to za bardzo nie zmodyfikuję. Z kolei nowy komputer to spory wydatek - a ja i tak głównie korzystam z komputera do przeglądania internetu ;)

No może kiedyś zmienię sprzęt, ale podejrzewam że sporo bym musiał wydać na jakiś względnie dobry sprzęt.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: w moim PC Cities Skylines było jedynym powodem dla którego z 16 dołożyłem na 32Gb (a w laptopie z 8 na 16Gb)

Z modów jednym z podstawowych jest Loading Screen Mod, pokazuje czy jakieś mody się nie #!$%@?ą (ważne jak wychodzą dodatki/aktualizacje), a samych assetów z samochodami miałem setki - no i dodatkowo pokazuje zużycie ramu podczas ładowania

A i koniecznością jest SSD. Na HDD i z małą ilością ramu
  • Odpowiedz
@szczurek_87 przetestuj, co ci szkodzi. Problemem może być procek i ram. Z modami będziesz mógł grać tylko musisz ostrożnie je dobierać ( ͡º ͜ʖ͡º) No i po osiągnięciu jakiejś tam liczby mieszkańców, zaczną ci spadać klatki. Jakbyś tą 4 zamienił na 8gb ramu to już mogło by to jakoś działać.
  • Odpowiedz
@SwidraVytra: ja tam mam jeszcze wolny slot na RAM to mogę zamówić w razie W większą ilość ;) Szkoda że to sprzęt all in one i nic się nie wymyśli w kwestii karty grafiki czy zmiany procesora :(

Chociaż... procesor da się wyjąć. On leży na podstawce i trzymany jest przez element chłodzący. Z tym że to takie rozwiązanie laptopowe jest ;)
  • Odpowiedz
@szczurek_87 ja nie mam mocnego sprzętu. Jakbyś zamiennił na i5 i wsadził 16gb ramu to możesz się bawić. Pomijając grafikę to zestaw był by podobny do mojego tylko z inną grafiką i z ssd.
Grafika w pewnym momencie też zaczyna być ważna bo gdy masz sporo assetów naćkane, zwłaszcza procedural objects to zajebuje gddram karty.
  • Odpowiedz