Wpis z mikrobloga

Chce zrobić blat z płytek gresowych wielkoformatowych, czy można wyciąć otwór na kuchenkę i zlew w płytce która jest już przyklejona do blatu- konstrukcji? Martwię się że mi pęknie płytka zanim ją przykleje jak wcześniej wytnę w niej otwory. #remont #remontujzwykopem
  • 14
@Runo1297: chciałem oddać do firmy która tnie jakaś maszyna przemysłowa z wodą z laserowa dokładnością ale nie wiem czy nie pęknie taka pocięta płytka. W domu już same otwory bym wywiercił diamentowym wiertłem po bokach a później kątówka z diamentowa tarcza. W zakładzie chce dociac gotowe elementy i kąty 45stopni
@Eplan: nic sie nie boj tylko zabezpiecz na czas transportu, chociaz oddawanie wszystkich elementow na raz do cięcIa może nie dac oczekiwanego efektu bo moze ci gdzies uciec wymiar
@marek22: tylko to będą duże otwory- zlew i kuchenka.
@skaza: ja jestem totalnym amatorem, najchętniej bym dał listwy zamiast tego fazowania do 45 stopni na krawędzi. Myślę że to może szybko popękać, masz jakieś doświadczenie z tego typu tematami? Chce użyć płytek wielkoformatowy- jak dostanę w Poznaniu to 240 na 120
@Eplan: 240cm to cienkie spieki, niewygodne do obróbki samemu, duży format lecz bardzo cienki, lepsze byłby gres 60x120 jak dla mnie każdy amator niebojący się kątówki z kilkoma wcale nie tanimi tarczami sobie poradzi.