Wpis z mikrobloga

Elo #programowanie, czego używacie do testowania restowego api? Praktycznie wszyscy używają postmana, ale jakoś tak źle m i się go używa, nie lubię go. Używałem też różnych 'ładnych' programów na maca, ale one też takie średnie były.
Rozważam pisanie skryptów i używanie curla albo httpie
  • 8
  • Odpowiedz
@wilku098: Nie wiem właśnie, coś mi nie leży w nim, może faktycznie ze mną coś nie tak
@PoteznyMagWody: Ale nie chodzi o testy jednostkowe, te swoją drogą. Czasami zachodzi potrzeba uderzenia do jakiegoś endpointu na uruchomionym programie. Żeby np. potwierdzić, że baza danych zwraca coś czego nikt się nie spodziewał
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: no i właśnie tak sie pisze tego rodzaju testy, uruchamiasz swoj serwer np na dockerze i puszczasz serie testów które uderzają na api roznymi requestami i sprawdzasz czy serwer odpowiedział zgodnie z oczekiwaniami.
Nazywa się to testy integracyjne/BDD. W javie np uzywa się do tego biblioteki Cucumber.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: No to ja wiem, ale czasami jest jakiś jeden przypadek kiedy coś nie działa i #!$%@? wie dlaczego. I wtedy, przynajmniej ja, odpalam sobie aplikację, łącze się do tych baz odpowiednich i wysyłam sobie jakiegoś curla i łapie debugerem i debuguje o co chodzi. Albo wysyłam takiego curla na serwery testowe i sprawdzam logi.
Do testów integracyjnych musisz sobie wpisać dane do bazy danych. Ale czasami jakiś zewnętrzny system odpowie
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: swagger chyba najprościej w takim razie. Ale nie unity chcesz, tylko Integration Testy sobie robisz, co by sprawdzić czy baza razem z API i innym badziewiem ze soba wspolgraja tak jak powinny.
  • Odpowiedz