Wpis z mikrobloga

#elitedangerous
Zainspirowany pirackimi akcjami cmdr threeofnine https://www.youtube.com/watch?v=ltnvsSvRtGc uznałem, że podczas tej contentowej posuchy trzeba otworzyć nowy rozdział w karierze w ED i zacząć robić coś nowego. Górnictwo to straszne nudy, więc stawiam na szybki zysk i wartką akcję prosząc uwijających się w pocie czoła górników o datki na organizacje zarządzające mieniem żydowskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mają ostre parcie, by wygrindować te 5 bilionów na fleet carriera. I tak na niektórych bardzo to skutkuje nie chcąc się tłumaczyć z bycia wielbłądem i zawsze kopsną 10-20 ton ( ͡° ͜ʖ ͡°) W obrazku przykład z wczoraj. Zaledwie dwóch na dziesięciu kuma bazę i dzieli się zyskiem, resztą trzeba mocno otrząsnąć z osłon i robić wyrwę limpetami, a wtedy nie ma zmiłuj się i wówczas leci z ładowni jak dukaty z rozprutej sakwy. Kilka dni temu wybebeszyłem niemal do cna Anakondę w randze novice - swoją drogą, takich "anakondzistów" i harmless Cutterów uwielbiam najbardziej. Aż kusi palec pod cynglem by odesłać ich na rebuy screen, ale z drugiej strony nie chcę ich spychać w solo czy pustkę mobiusa, dlatego stawiam na pikantne piractwo z zasadami. I tak 120 ton ton sypało się jak w piosnce Ira - Bierz mnie! Szkoda tylko, że było to ponad moją ładownię, a część świecidełek spaliło się zanim je pozbierałem. Ale co moje to moje, potem przesiadka na pancernego towarowego Cuttera i lot z łupem do portu przeznaczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=DCK6m8nSqMw
źródło: comment_1585776731DZb8XDKnjWLUUxvhJJHtQF.jpg
  • 17
No czad! Ja od jakiegoś czasu jestem członkiem SPEAR, więc wiesz? Skoro jest za Twoją głowę nagroda, to jest to przyjemniejsza forma zarobku od rzeźbienia w lodzie. Dzisiaj dwóch piratów ubiłem. (ʘʘ)
@el009:

Spale swoj samochód to mi nikt nie ukradnie, geniusz zbrodni nornalnie.

wiedząc, że złodziej #!$%@? twój samochód i nigdy go nie odzyskasz to - tak wole spalić swój samochód w momencie gdy widzę, że przy nim majstruje, a nic innego nie mogę zrobić.

ale wiesz ze pirat nic na tym nie traci a ty całą ładownie + statek?

traci - zarobek, który ja i tak bym stracił

powinno być 240kk
@Gadzinski ja będę miłym piratem, grzecznie poproszę o 30% Twoich diamentów z ładowni, taki podateczek, daninka solidarnościowa. Jak będziesz współpracował to zbiorę, podziękuję i odlecę. W razie odmowy bedzie egzekucja komornicza hatch breakerami i plasma acceleratorami :D
@el009: no właśnie tylko, że zazwyczaj proszą o 10-30%, a potem nagle i tak wjeżdża kolega z squadu i dostajesz hatch braker'a po resztę - w końcu to inna osoba to też 10-30% działki chce, a jak już widzi pythona zapchanego LTD to czemu rezygnować z takiego złota?

więc po co mam Ci płacić daninę? Sorrka, ale o 2 razy za dużo tak się stało żeby być naiwnym frajerem który płaci
@el009: imo solo się nie opłaca
vultek do ściągnięcia i damage'u, a gdyby coś było nie tak to dodatkowo ktoś w t9 do pomocy z missiles i z limpetami
~660 ładowności * ~950k = ~670kk zarobku
wystarczy 2-6 napadów
@Gadzinski vult nie ma sensu w taki podziale, lepiej FDL+cutter. Pytanie czy faktycznie znajdziesz tylu górników żeby napełnić ładownie. Wolę wziąć Kraita, skroić jednego typa bo mam tylko 80 ton ładowni, sprzedać i szukać kolejnego podatnika :D
@el009: Z innych statków Clipper, Cutter, Challenger, FAS, Mamba, Phantom, Orca, Python, Cobra, ale Krait jest wyśmienity do tego celu - coś w ten deseń https://s.orbis.zone/6h2z Ładownia, wysoka szybkość i mnogość uzbrojenia. Plazm nie polecam, za niska szybkość ognia. Potrzebujesz czegoś co znosi osłony w kilka sekund - idealne są w tym celu frag cannony / pack houndy termiczne, dodatkowo pack houndami możesz celnie zniszczyć drzwi ładowni, a wtedy będzie się
@Keris: Ale przecież solo nie odcina cię od kału systemowego. Aby nie widzieć tego, ustawiasz sobie Direct w tabie i przełączasz na ten tab. W ten sposób widzisz tylko wiadomości adresowane bezpośrednio do ciebie.