Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przedstawiam model Rolls-Royce Ghost w skali 1:18 firmy Kyosho. Model już raczej trudno dostępny, w Polsce nie widziałem go na żadnej stronie aukcyjnej, jedynie na ebay można go kupić od zagranicznych sprzedawców, a ceny zaczynają się od około 1500zł w zależności od koloru. Rolls jest naprawdę solidnie wykonany i posiada mnóstwo detali.

Zewnątrz: pomalowany jest srebrnym lakierem, dodatkowo z dwóch stron po bokach przez cały samochód przebiega srebrna linia. Oczywiście z przodu znajduję się słynne logo RR "Spirit of Ecstasy", z ciekawszych detali to np. składane lusterka, w środku w przednich reflektorach znajduje się mini logo RR oraz znajdujące się logo RR na felgach zawsze pozostaje nieruchomo pomimo tego, że koła się obracają. Pod maską jest ładnie wykonany silnik oraz mini naklejki, do tego maska otwiera się na mini teleskopach.

Wewnątrz: oczywiście mamy tutaj miękkie wykończenie. Zaczynając od przodu mamy rozkładane osłony przeciwsłoneczne, otwierany schowek w konsoli centralnej, przesuwane przednie siedzenia oraz ruchomą zasłonę szyberdachu. Z tyłu zaś znajdziemy rozkładane stoliki z przednich oparć foteli, rozkładany tylni podłokietnik, dodatkowo jeszcze w nim można otworzyć schowek. Na koniec moja ulubiona rzecz, wyjmowane parasolki z przednich drzwi, jakby tego było mało na uchwytach tych parasolek można dostrzec bardzo małe logo RR.

Jak dotąd jest to chyba mój najlepszy i najdokładniej wykonany model jaki posiadam w swojej kolekcji. Liczba detali naprawdę robi wrażenie.

#modelarstwo #hobby #zainteresowania
Nadinspektor - Dzisiaj przedstawiam model Rolls-Royce Ghost w skali 1:18 firmy Kyosho...

źródło: comment_1585402198i8iJXYpOJq0fk0xG1UiytY.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz