Wpis z mikrobloga

  • 0
@stiv95 tworzę obiekty klasy Teams w mainie i teraz tworzę różne okna i chciałbym w tych oknach/klasach korzystać z tych obiektów. Nie do końca wiem jak to zrobić, próbuje przez konstruktor ale nie do końca wiem jak
  • Odpowiedz
hmm z maina w sumie nigdy nie przekazywałem tak obiektów, spróbuj dodać tą klasę w pliku tego okna grupy h jako prywatny wskaznik na obiekt tej klasy i zainicjalizuj go w konstruktorze tego okna
  • Odpowiedz
@Queen14K ogarnij sobie mechanizm slotów i sygnałów i spróbuj użyć funkcji connect, nie wiem czy to zadziała bo nigdy czegoś takiego nie robiłem ale jedynie to mi przyszło do głowy na ten moment :D
  • Odpowiedz
  • 0
@stiv95 taaaakkk już cały projekt zrobiłem I nawet
Po prostu nie ogarnąłem że okna nje mogą po sobie dziedziczyć a więc stworzyłem kolejna klase która dziedziczy po Teams i w konsturkotrze tej klasy wszystko utworzyłem i śmiga
  • Odpowiedz
@stiv95: mam pytanko
otóz robie teraz wybieranie do grup ręcznie czyli mamy comboboxa i tam wybieram drużynę ale nie wiem jak zrobić żeby wybrane pola kasowały się w pozostałych comboboxach bo przeciez dwie takie same druzyny nie mogą grać na jednym turnieju. dlatego jak narazie mam zrobione tak że jak wybiera ktoś jakąś drużynę to wtedy nazwa tej drużyny zamienia się na puste pole i w combobxie pojawiają się puste
  • Odpowiedz