Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo #rckik #krew #warszawa

Co tam sie dzisiaj dzieje na Saskiej! :) Serce rośnie. Ja byłem tam oddać wczoraj o 16 i o 18 już byłem w domu. Dzisiaj kolejka wygląda na 4h stania minimum. Jak ktoś nie kojarzy to wejście jest za rogiem jakies 70 metrow. Więc sama kolejka pewnie ma że 150 m.
elbereth - #krwiodawstwo #rckik #krew #warszawa

Co tam sie dzisiaj dzieje na Saskiej...

źródło: comment_1585049410GQZ16dLaFi1rsu19CjpYh9.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elbereth
@marian1881 a jak to dalej wygląda, w budynku centrum? Precedura oddania idzie sprawnie i szybko? Ja właśnie siedzę we Wrocławskim rckik i mimo że nie było kolejki przed centrum jestem tutaj ponad 2h. Lekarz oraz samo oddanie to wąskie gardła co powoduje że w poczekali większość miejsc jest zajętych (zazwyczaj są wolne) i siedzimy tak sobie w 20-30 osób i czekamy na swoją kolej. Jak ktoś z oczekujących ma
  • Odpowiedz
@marooned: Na wejściu jest tzw. śluza, czyli dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury i pielęgniarka wypełnia ankietę. Dalej standardowo i bardzo szybko. W środku w poczekalniach i rejestracji było ok 30 osób i spędziłem tam ok godziny. Za to przed budynkiem stałem w kolejce prawie 2h.
  • Odpowiedz
  • 0
@marooned dokładnie tak samo w Wawie. Lekarz jest zazwyczaj wąskim gardłem. Z reguły badanie krwi i samo jej oddawanie nie powoduje zastojów dłuższych niż 10 min, ale wczoraj na każdy z etapów musiałem sporo czekać. Na Saskiej z reguly jest 2 lekarzy, wczoraj było podobnie.
  • Odpowiedz
@elbereth
@marian1881 mija trzecia godzina.. I jeszcze posiedzę z jedną albo dwie. Chyba jedna osoba oddaje na raz co jest tragedią jakąś bo zamiast siedzieć w izolacji w domu, siedzę sobie w sporej grupce w poczekalni. Masakra :(
  • Odpowiedz
@marooned: O tej porze? W Warszawie centrum działa do 17:00. To u Ciebie jakaś kicha. U mnie na krew jest jakieś 9-10 stanowisk i 6-7 na płytki. Nie jest to jednak na 100% wykorzystywane, bo personelu brakuje. Nawet na drzwiach wejściowych jest ogłoszenie. Przyjmą pielęgniarkę na pełny etat od zaraz.
  • Odpowiedz
@elbereth: Ile łącznie u Ciebie trwał cały proces (kolejka+oddawanie). Zamierzamy się jutro wybrać rodzinnie, jak o 17 zadzwoniłem do rejestracji to Pani powiedział że tak ok 3-4 godzin łącznie, że z rana jest najgorzej ale po południu już całkiem sprawnie idzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@knight_rider ja poszedłem wczoraj 16.15 i 18.15 wyszedłem. Równe dwie godziny. I to prawda że rano jest najgorzej zawsze. Ldzie chcą szybko oddać i mieć cały dzień wolny. Mnie nigdy nie odrzucają dlatego robię sobie wolne już od rana i najczęściej chodzę godzinkę przed zamknieciem. Standardowo trwa to wtedy godzinę, ale w obecnej sytuacji przeciągnęło się do 2 h.
  • Odpowiedz
@marian1881 były 4 stanowiska czynne jednak ale nie wiem czemu tak wolno to szło. Byłem tam ponad 4h ale oddałem :) Oddawałem wcześniej przy takiej liczbie osób w poczekalni i, fakt nie było to 45m, ale max 2h. Dziś coś im nie pyklo najwyraźniej. No nic już po. Wkurzenie mi zeszło :)
  • Odpowiedz
@elbereth: Przed Nowogrodzką stoi jakieś 10 osób. Odpuściłem bo i tak urwałem się z pracy, w której co prawda nic się nie dzieje, ale ze 2 godziny stania to podziękuję. Skoro jest tyle osób, to krwi dla potrzebujących na pewno nie zabraknie.
  • Odpowiedz