Wpis z mikrobloga

W aparacie nie zawsze dokładnie Ci pokaże


@powsinogaszszlaja: Nie używam światłomierza w aparacie, sprawdzałem na aplikacji w telefonie i całkiem precyzyjnie pokazuje, w kilku przypadkach chciałem być od niego mądrzejszy i wyszło niedoświetlone. Chociaż swoją drogą światłomierz z prawdziwego zdarzenia też mam w planach kupić :)

Ogólnie nie za bardzo widzę dobre wyjście w tej sytuacji. Dłuższy czas naświetlania niż 1/30 w przypadku koncertu wydaje się bez sensu, za dużo
  • Odpowiedz
Kodak T-MAX 3200


@bambosze_babuni: Można go trochę jeszcze popchnąć. Później jeszcze w ciemni popracować.
Lampa w takiej sytuacji nie jest wskazana to fakt.

Odnoszę wrażenie (być może mylne), że jeśli chodzi o takie warunki to doszedłem do ściany, jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
bardziej czułego filmu niż 3200 chyba na rynku nie ma (a i tak już jest trochę ziarna)


@bambosze_babuni: #!$%@? go do 12500 i sobie chodzisz elegancko i cykasz fotki na 1/125 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale na małym obrazku ziarno może być nieznośne.

Pic rel, Średnioformatowy Ilford 3200@12500, czas pewnie 1/125 wg wskazań światłomierza w apce w telefonie. Nieszczęśliwie ta rolka mi spadła przy nawijaniu na
p.....t - > bardziej czułego filmu niż 3200 chyba na rynku nie ma (a i tak już jest t...

źródło: comment_1584808913wjr2dGj8sDgYluxec6ya1G.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz