Wpis z mikrobloga

Ile zazwyczaj czasu trwa demontaż zwykłych okien PVC przez firmę? Opłaca się cebulić i samemu próbować zdemontować czy lepiej zapłacić te 100 zł za okno firmie bo można coś zepsuć?

#okna #dom #budownictwo #budowadomu
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Normalna ilość w domu? Mieszkaniu? Przy sprawnej ekipie, od rana do wczesnego popołudnia, zapomnisz o robocie. Wraz z montażem.
  • Odpowiedz
Ile zazwyczaj czasu trwa demontaż zwykłych okien PVC przez firmę?


@fefler: doświadczony Seba z brechą i pilarką załatwia to zwykle w 10-15 minut na okno. I tak, pewnie, że możesz sam. Ale ty się z tym uszarpiesz, być może rozwalisz glify bardziej, niż trzeba i jeszcze będziesz miał na głowie stare okna do utylizacji. Firma załatwi Ci to wszystko sprawnie i bezproblemowo. 100zł za okno to dużo? A jaki procent
  • Odpowiedz
@mackw: @Electro_01: @Jarek_P: Jeszcze mam pytanie: jak przy wymianie okien podaje się wymiary okna dwuskrzydłowego to podaje się wymiary szyby, szyby z drewnianym/ aluminiowym obramowaniem czy wielkość dziury w oknie?
  • Odpowiedz
ślemię


@fefler: aż musiałem sprawdzić, co to słowo znaczy :)
(ale google mówi, że to jest pozioma poprzeczka w oknie trzyskrzydłowym lewo+prawo+góra)

Wedle moich budowlanych doświadczeń, jeśli tylko zamawiasz normalne okno, to wystarczy, że podasz wymiar dziury w ścianie i w zamówieniu podasz, że okno ma być dwuskrzydłowe, zrobią tak, by było symetrycznie. Jeśli nie ma być symetrycznie - musisz to wyraźnie zaznaczyć
  • Odpowiedz
@Jarek_P: no wlasnie, mi tez mierzyl fachowiec, i tak wymierzyl ze smialo mozna bylo dac +10cm w szerokosc, i tak siedze juz ponad 10 lat z za malymi oknami. Plus tylko taki ze zaplacilem troche mniej , po jakiejs tam znajomosci
  • Odpowiedz