Wpis z mikrobloga

Heja #whisky a może tak wymienimy się info. Jakie whisky w normalnej cenie dobrze pije się z kroplą wody?

Moje faworytki to grants smoky (50zł kosztował), glen orchy blended malt, black bush. Mają zalety nawet postawione obok podstawowych singli do ~120zł.
  • 11
@wielowitamin: pewnie to co napiszę, to będzie dla niektórych oczywistością, ale imho "w normalnej cenie" (czyli rozumiem pewnie jakieś 50-80 PLN za litr) to nie ma co szukać wśród szkockich czegoś co się da w miarę dobrze pić samą, lepiej kupić irlandzką albo bourbon. Może nie miałem szczęścia, może nie wypiłem za dużo whisky w takim przedziale cenowym (bo przywołujesz np. Grants smokey, której nie piłem), ale po prostu w tym
Four Roses


@Pabi77: ciekawy typ - nie znalazłem jeszcze miłości do burbonów ale jak trafię, kupię.

50-80 PLN za litr


@vinmcqueen: blackbush auchan 69.90 ;) i dobrą whisky jest.

bulleit


@tranc: kolejny ciekawy typ, nie mam szczęścia do burbonów -wszystko do 100+ raczej szło pod colę.

Lidlowy wspomniany pomiot dobrych destylatów= 40/50zł i koniecznie do spróbowania. Dobre tanie whisky sto procent malt.

Wspomniany smoky to mocne zaskoczenie, 50zł w
@wielowitamin a ja jestem zdania że warto dopłacić. Jak lubisz ardbegi to ten jest do ogarnięcia za 150. Do kwoty ok 300-400 zł za butelkę cena idzie w parze z jakością;)
@tranc: @jammerGoa: @vinmcqueen:
Znalezisko z auchan. Przepłaciłem. Po netach/promocjach tańsze. Glengarry peated and smoky. Single.

No wędzone grubo. Beczka chyba była po ropie i wypalona razem z torfem na śmietniku z oponami :) Nie jest to bardzo poukładane równe whisky i czuć młodość ale jak szukacie wrażeń to są.

Mam jeszcze jeden tip. Dewars 8 caraibean które leżało w beczkach po rumie. Piękne whisky. Poukładane, w sumbiozie z aromatami