Wpis z mikrobloga

Czesi zamykają południową granicę dla osób podróżujących z państw dotkniętych koronawirusem czy OBYWATELI państw dotkniętych koronawirusem?

Bo nie wiem czy od soboty Polacy przebywający w Austrii będą mogli wrócić do Polski czy też będą zawracani na granicy?

#koronawirus #czechy
  • 6
  • Odpowiedz
@markhausen: do Czech wjedziesz z Polski i nawzajem, ale skoro jedzie ktoś z terytorium Austrii i nie jest czechem, to może mieć problem. Wstęp na terytorium mają osoby zameldowane w Czechach. Zawsze można zadzwonić do ambasady czy coś.
  • Odpowiedz
  • 0
@cesky_film dzięki za info.
Piszę o tym bo w piątek pracownicy z firmy od nad wracają z Austrii i druga grupa (w tym ja) jedzie do Austrii na tydzień ...
Więc chyba muszę pogadać z szefem bo inaczej utkniemy tam.

Chyba że drogi Austria -> Niemcy -> Polska będą przejezdne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@markhausen: nie ma problemu :-) Oglądałem konferencję premiera Czech i mówił o tym, że z Austrii i Niemiec obcokrajowcy wjechać nie mogą. Podejrzewam, że przez Niemcy problemu nie będzie bo póki co większych działań w ograniczeniu ruchu nie podejmują.
  • Odpowiedz
@markhausen: Aktualnie na przejściu Furth im Wald ( Folmova CZ) stoją #!$%@? w skafandrach i badają temperaturę, jak wracałem z zakupów u Wietnamców to samo. Ale ma być zamknięte : [ a za dwa tygodnie do polski i się okaże że Polaki zamykają granice
  • Odpowiedz