Wpis z mikrobloga

Powinno to się stać jak najszybciej, tj. natychmiast


@mck95: To powinno się stać 2 tygodnie temu. Tylko nikt nie podejmie takie "niepopularnej" decyzji
- bo "hurr-durr ja kupiłam wczasy na nartach i kto mi zwróci".
@bialy100k: @mck95: to nie takie proste, a poza tym nie można zabronić obywatelom powrotu, więc praktycznie wszyscy by musieli zostać poddani kwarantannie, aby miało to sens. Ważniejszy jest nadzór nad tymi obciążonymi większym ryzykiem i przecięcie możliwych dróg transmisji tu na miejscu, co aktualnie się dzieje. Zobaczcie sobie kto do tej pory całkowicie zamykał granice.
Ważniejszy jest nadzór nad tymi obciążonymi większym ryzykiem


@HansLanda88: Masz na myśli większe ryzyko ROZNOSZENIA czy reperkusji zdrowotnych dla tych osób? Bo to dwie różne kategorie. Pierwsi to np. aktywni biznesmeni i kadra zarządzająca - a drudzy emeryci na wózkach w domach opieki.
@bialy100k: niefortunnie ująłem. Miałem na myśli, że nie każdy przyjeżdżający wiąże się z równie dużym ryzykiem przywleczenia tutaj tego paskudztwa. Chociaż czym gorzej na zachodzie, tym to ryzyko będzie większe i jeśli będzie drastyczna różnica, to wtedy pewnie zamkną granice. MSZ już chyba dawno wydał zalecenia odnośnie wyjazdów, ale wiadomo jak z nimi jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)