Wpis z mikrobloga

Panowie wpłacają do systemu emerytalnego przeciętnie 400 tys złotych a pobierają 345 tys = - 55 tys złotych
Panie wpłacają do systemu emerytalnego przeciętnie 300 tys złotych a pobierają 450 tys = + 150 tys złotych (Dane 2017)

Myślicie, że dałoby się namówić Bolta, żeby w ramach rekompensaty na dzień chłopaka dał kupony zniżkowe na kwotę ~200 000 zł dla każdego faceta w ramach walki z dyskryminacją mężczyzn?

#bolt #afera
  • 26
  • Odpowiedz
Wiecie. Śmieszki, heheszki, ale to jest #!$%@? dramat, że w 21 wieku, jako jedyne z (lub jeden z niewielu) państw w europie, mamy takie prawo, które jawnie dyskryminuję mężczyzn. I żeby to był odosobniony przypadek, ale tego jest więcej.
  • Odpowiedz
@DariuszWielki: 2500 x 12 x 8 = 240 tys., skąd u Ciebie 345 tys. w wyliczeniach?
Poza tym, skąd akurat te liczby: 8 i 22 lata? Jeżeli wziąłeś średnią długość życia mężczyzn i kobiet i odjąłeś wiek emerytalny, to nie wziąłeś pod uwagę, że oczekiwana długość życia zwiększa się wraz z wiekiem - dla tych mężczyzn, którzy dożyli wieku emerytalnego, wynosi ona zdecydowanie więcej niż 8 lat. Nie znam dokładnych
  • Odpowiedz
@DariuszWielki: Ten system jest taki #!$%@?. Emerytury liczy się tak, że dzieli się wpłacone środki przez średnią ilość lat życia. Średnią z obu płci, a nie dostosowaną do płci. Więc faceci nie dość, że idą na emeryturę później, to wysokość ich emerytur jest zaniżona, a kobiet zawyżona. Liczby z dupy, ale załóżmy, że faceci średnio żyją 70 lat a kobiety 80, więc średni wiek to 75. Facetom dzieli się środki
  • Odpowiedz
@DariuszWielki: Polska jest jednym z najbardziej sfeminizowanych krajów świata. Nie tylko jest w światowej czołówce liczby kobiet w stosunku do mężczyzn, ale do tego dochodzi kwestia przywilejów, choćby tych emerytalnych.

Kilka przykładów wielu emerytalnego z feministycznych krajów zachodniej Europy:

Niemcy - mężczyźni 65 lat, kobiety 65 lat
Hiszpania - mężczyźni 65 lat, kobiety
  • Odpowiedz