Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sylwke3100 A Borki to nie w Katowicach-Szopienicach?
@boguslaw13: Jako Część jednostki administracyjnej może i owszem ale stricte Borki to Borki a w zasadzie sama wieża leży na terenie dawnego Roździenia pomiędzy Burowcem a Borkami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: ile razy w ciągu tygodnia tam jesteś? Tak z ciekawości pytam bo masz niecodzienne hobby ( ͡º ͜ʖ͡º)

@zalogowany_jako: Nie że hobby tylko po prostu zastępuje rower w porach zimnych spacerami a że mam blisko Borki- Stawiki-Morawe to tam często bywam obijając się o Korczaka czy Siewną.

@sylwke3100: @sylwke3100: myślałem, ze to ta na trzech garbach którą osobiście polecam zwlaszcza, ze jeszcze
sylwke3100 - > @sylwke3100: ile razy w ciągu tygodnia tam jesteś? Tak z ciekawości py...

źródło: comment_15830731690MwZu4ExienoZ6oVcIBUhH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: a wiesz że na końcu ul wypoczynkowej też jest wieża ciśnień? ( )
I jeszcze niedawno można było do niej wejść, w środku tylko rury i schody na górę a na górze zbiornik na wodę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: a wiesz że na końcu ul wypoczynkowej też jest wieża ciśnień? ( )

I jeszcze niedawno można było do niej wejść, w środku tylko rury i schody na górę a na górze zbiornik na wodę

@zalogowany_jako: Tam przy stacji? To wiem
  • Odpowiedz
@sylwke3100: taka ciekawostka, ta wieza cisnien byla wykorzystywana do produkcji śrutu. U gory skraplano olow, kropla zastygala w locie i ladowala w wodzie na dole. Lata temu mozna bylo w okolicy boiska kolo tej wiezy mozna bylo znalezc setki kulek :)
  • Odpowiedz
@sylwke3100: taka ciekawostka, ta wieza cisnien byla wykorzystywana do produkcji śrutu. U gory skraplano olow, kropla zastygala w locie i ladowala w wodzie na dole. Lata temu mozna bylo w okolicy boiska kolo tej wiezy mozna bylo znalezc setki kulek :)


@ToJaTwojMorderca: Ooo to nawet nie wiedziałem - dzięki za ciekawostkę. Ciekawi mnie teren trochę za nią bo w kilku miejscach można spotkać takie "doły". Jeden taki idealny zaraz za
  • Odpowiedz