Wpis z mikrobloga

#facebook

Cześć wszystkim,
Dziwną akcje dzisiaj związaną z facebookiem zobaczyłem. Przychodzi do mnie znajoma, że dostała takiego oto maila:

"Witaj!

Informujemy, że Twój numer telefonu komórkowego 504 ** (numer był podany cały prawidłowy) został zarejestrowany i zweryfikowany przez inną osobę na Facebooku.

Ten numer telefonu komórkowego jest nadal przypisany do Twojego konta, dlatego osoba, która z niego korzysta może również odczytywać wszystkie wysyłane do Ciebie powiadomienia SMS.

Jeżeli chcesz kontynuować proces przypisywania tego numeru telefonu komórkowego do swojego konta, nie musisz robić nic więcej.

Jeżeli nie korzystasz już z tego numeru lub jest on nieaktywny, zaktualizuj swoje informacje kontaktowe lub usuń go ze swojego konta.

Zaktualizuj numer telefonu komórkowego
Dziękujemy Facebook "

Wiadomość jest bezpośrednio wysłana przez: security@facebookmail.com
Jakim cudem ktoś mógł zweryfikować numer telefonu czyjś na swoim profilu i w dodatku dzięki temu może (!) czytać jej smsy???
Spotkał się ktoś z podobną akcją? bo w sumie to nie wiem co o tym sądzić.
Znajoma jest w posiadaniu tego numer od kilkunastu lat i miała go od lat na fb.
Z góry dzięki za pomoc :)
  • 3
@Geraltzkiwi: to jest cały mail, ale chyba doszedłem o co chodzi, bo to starsza osoba. Wybrałem się do niej rzucić okiem na telefon i nie było nic w ustawieniach, że ktoś się do niej logował, a ona dodała swój numer telefonu do messengera (że wyraża zgodę na smsy w messengerze) i chyba stąd ta wiadomość :)