Wpis z mikrobloga

Mam (kolejne) pytanie dotyczące Mały Zus +.
W zeszłym roku byłem na małym ZUS, w styczniu złożyłem ZUS DRA + DRA cz.II, żeby wyliczyć podstawę na 'mały zus' (za styczeń). Od lutego zabawa od nowa, bo 'Mały Zus Plus'. Z tego co czytałem powinienem złożyć tylko DRA cz.II (przynajmniej tak twierdzi strona ZUS.

Loguję się do ZUS PUE, wypełniam za pomocą kreatora dokument, stawki same się wyliczają. Powstają dwa dokumenty - ZUS DRA i DRA II. Najpierw trzeba zweryfikować dokumenty, co tez robię i komunikat, że podany wymiar jest poniżej minimalnej, coś w ten deseń (nie pamiętam dokładnie). Przypominam - wyliczył to kreator. No to pozostaje ręczna edycja dokumentu, więc wchodzę do niego (oczywiście trzeba się cofnąć do IE, bo ZUS PUE używa Flasha) - i już wcale podstawa składki nie jest zaznaczona jako błąd, tylko rok. I komunikat, że dokument z takim numerem już istnieje. Po lewej jest numer dokumentu (2), na środku rok (2020). W styczniu owszem, musiałem też to złożyć, ale tamten dokument miał numer 1/2020, teraz trzeba złożyć ponownie, stąd numer 2/2020, ale rok na czerwono i koniec....

Miał ktoś podobny problem i wie jak to ogarnąć?

#zus #malyzus #dzialalnoscgospodarcza
  • 6
@PanHagrid powiedzieli żeby próbować w poniedziałek bo przez weekend będzie aktualizacja, więc pewnie już wrzucili... 'JUŻ' ;-) to powinno być od 15 lutego wrzucone, kiedy DRA za styczeń już wszyscy wrzucili...