Wpis z mikrobloga

#sauna #zabrze #slask #gliwice #rudaslaska #chorzow #katowice #czeladz

Byłem wczoraj w Termach Rzymskich w Czeladzi. Zapłaciłem 40 zł za godzinę. Miał być szał ciał, a było średnio. Taka Sauna Kleopatry była zwyczajnie niedogrzana, a najcieplejsza sauna to Sauna Cezara (95°C / 10-15% wilgotności). Z fajnych rzeczy była... grota z zimną wodą. Fajnie było pojechać i spróbować, ale za tę cenę i odległość (Zabrze - Czeladź) spodziewałem się czegoś lepszego. Teraz widzę, że w Aquariusie (Zabrze) chcą 50 zł, ale za cały dzień.

Czy są tu regularni bywalcy sauny, którzy mogą polecić sprawdzoną i dobrą placówkę? Najbardziej interesują mnie łaźnie rzymskie i sauny z olejkami ułatwiające oddychanie.
  • 13
@szukajac_wiedzy2 saunarium w Tychach jest spoko. Co godzinę prawie jest sesja z ręcznikami i olejkami. Peeling itp są rzymskie są fińskie grota śnieżna i kąpiele w piwie. Zewnętrzny basen, pokój z jodem jak w Ciechocinku. Ja daje 40 zł za 2h ale na cały obiekt tzn od sportowego basenu przez rekreacje czyli te wszystkie fale jacuzzi itd aż po właśnie sauny gdzie siedzę najdłużej xd
Za same sauny wychodzi podobnie z kasą.
@szukajac_wiedzy2: jest wiecej kryteriow, ktore sa istotne: jakie znaczenie ma cena, ile czasu chcesz poswiecic, czy zalezy Ci na aufgussach, jak chcesz saunowac (czy poprawnie). Sensownych obiektow w okolicy jest niewiele i najlepiej jak sam przetestujesz. Najwiecej info dostaniesz na dedykowanym forum zapalencow (poszukaj sauny Polska nns).
Do tego dochodzi atmosfera, ktora jest tworzona przez stalych bywalcow. Inni sa klienci w Czeladzi, a inni przy malej saunie basenowej lub wellness przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szukajac_wiedzy2: tak, termy malarskie są bardzo w porządku. Sauny na fajnym poziomie, zewnętrzny basen i 2 zewnętrzne sauny. Grota lodowa. Poprawne saunowanie. Co godzinę seansu parowe, totalnie warto wpaść:)
@glider05: no na pewno będzie jechać ponad 5h na saunę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szukajac_wiedzy2: wypróbuj te sauny w aquadromie. Seanse przynajmniej raz na godzinę (w godzinach szczytu co pół godz). Strefa relaksu wokół saun daje radę i da się dobrze schłodzić ciało i wyciszyć.