Wpis z mikrobloga

Kupiłem przez internet okulary marki premium + dzisiaj bylem u okulisty zeby mi zbadali wzrok, rozumiem ze z tą kartką ktora otrzymalem od lekarza to z nią ide do optyka i do tych kupionych okularow mi wkladaja szkła tak?

Jeszcze pytanie, na internecie ogladalem mozliwosc zamowienia okularow juz ze szkłami, czy cos takiego sie oplaca? Czy lepiej kupic okulary i dobrac szkla u optyka??

#okulista #optyk #optyka #wzrok
  • 6
  • Odpowiedz
@Mystogan: zależy od optyka. Czasami do takich okularów nie chcą zakładać szkieł, a jeżeli zakładają to i tak doliczają koszt zmiany szkieł. Dlatego jak się już kupuję to od razu że szkłami przez internet. Albo całość u optyka - tylko trzeba sobie znaleźć takiego który ma normalne ceny, bo nadal są tacy co mają ceny z kosmosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mystogan: no i dlatego nie chcą wymieniać szkieł. Z dwóch powodów - nie mają pewności, że to oryginał i nie chcą aby im się to w rękach rozleciało, no i kwestia zarobku na tym.
A jeżeli chodzi o dobranie szkieł, to na recepcie jest wszystko napisane i po prostu przepisujesz przy zamówieniu w odpowiednie tabelki, zwykle opisane jest co i jak.

Masz wadę -2.0 i to Twoje pierwsze okulary? Nie
  • Odpowiedz