Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.
Obecnie pracuję jako korpoklepacz po technikum informatycznym. Poszedłem na zupełnie inne studia, które sa beznadziejne i do niczego mi się nie przydadzą. W moim mieście jest pewne technikum dla dorosłych, gdzie w ofercie jest kierunek technik programista. Interesuję się troche programowaniem, umiem VBA, trochę SQL. Myślicie że warto na cos takiego pójść?
#programowanie #it #informatyka
  • 8
  • Odpowiedz
@JestemZwyciezca: głównie chcę nauczyć się Javy.

A tam jest to opisane dosyć ogólnie np:

Przygotowanie do zawodu programisty
Bazy danych
Strony i aplikacje internetowe
Podstawy programowania
Aplikacje desktopowe i mobilne
Aplikacje webowe
Tworzenie i zarządzanie bazami danych
Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Tworzenie aplikacji desktopowych
Tworzenie aplikacji mobilnych
Tworzenie aplikacji webowych
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Język angielski zawodowy

Za to mają też w ofercie 2 semestrowy kurs Javy gdzie jest:

Wprowadzenie
  • Odpowiedz
@ATLETICO: No generalnie nikt w dzisiejszych czasach nie patrzy na papierek. Patrzą tylko i wyłącznie na to co umiesz. Także porządny kurs wg mnie lepszy niż studia (choć nie zawsze)

a co do zawartości tego opisu, to widać, że to o wszystkim po trochu, co najwyżej na koniec się dowiesz co Ci tak naprawdę odpowiada.

W sumie jak masz z czego żyć, to idz na studia, rób w trakcie kursy, jakieś
  • Odpowiedz
@JestemZwyciezca: tylko po pierwsze czy po studiach zdobędę sprecyzowaną wiedzę? a po drugie właśnie nie skończyłem jednych studiów, a zaczynać od nowa kolejne? Troche sie cykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATLETICO: Studia są dobre tylko po to, żeby ładnie wyglądały w CV, jeśli to dobra uczelnia. Jeśli #!$%@? to jeden #!$%@?. A tak ogólnie to jakiekolwiek STUDIA gówno cię nauczą, ale TY się możesz nauczyć jak najbardziej (i bez studiów).
  • Odpowiedz