Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Drakii: nie jest zabroniona. Chyba, że znajdziesz jeden przypadek ukarania kobiety za samodzielną aborcję farmakologiczną. Wiele stron z zagranicy (np. womenhelp.org) oferuje zestaw mifepristone+misoprostol pocztą i działają w pełni legalnie
  • Odpowiedz
@Drakii: @Soojin21: Im tam chodzi o to na moje oko ze nie sa legalnie wprowadzone do obrotu w Polsce a nie można sobie ot tak ich sprowadzać i nie może ich lekarz przepisać

Niemniej jak kobieta ma taki kaprys to może pojechać do lekarza w NL dostać receptę kupić i sobie wziąć w Pl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Drakii:

Z tego co wyczytałem każde nienaturalne przerwanie ciąży jest w Polsce nielegalne.


Nie jest legalne. Ale to nie znaczy, że jest zabronione. W Polsce jest sporo kobiet, które mówią, że miały aborcję. Np. słynna pani od palmy. Podała wręcz dokładną datę kiedy zrobiła aborcję. Zrobiła to na antenie jednej z największych telewizji w Polsce. Czemu nie jest ścigana ani ukarana skoro samodzielna aborcja farmakologiczna jest twoim zdaniem nielegalna?
  • Odpowiedz
@Soojin21: @Drakii:

W sumie to jest nielegalne, ale matka nie podlega karze. Co nie zmienia faktu, że ustawodawca przyjmuje, że matka dziecka nie powinna być karana jeżeli zabije dziecko, byle nie robił tego lekarz.

Analogia z lokatorem nadal aktualna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Drakii: aborcja nie jest niemoralna. Zmuszanie kobiet do 9 miesięcy ciąży, okropnie bolesnego porodu i kilku tygodni połogu jest niemoralne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Drakii: ja nie mówię o płodzie tylko o macicy kobiety. Kobieta może mieć w niej co chce i nie mieć czego nie chce. Tak samo właściciel może nie chcieć w swoim mieszkaniu lokatorów. Obie sytuacje to usuwanie nieproszonych gości, a co stanie się z nimi potem to już nie ich wina
  • Odpowiedz