Wpis z mikrobloga

Mirki mam Xbox 360 E (to ten ostatni model), kupiłem ją 4 lata temu jako nowa ze zrobioną przeróbką RGH. Teraz chciałem ją przywrócić do stanu oryginalnego. Wie ktoś jak ściągnąć taką przeróbkę ?? (lutowania się nie boje :) ). Rozumiem że muszę pozbyć się chipa ale czy to starczy ??
#xbox360 #rgh #xboxone #konsole #elektronika
  • 16
  • Odpowiedz
@Defender: Nie nie, z tego co pamiętam były dwie opcje przeróbek xboxa , jeden się tyczył samego napędu o czym wspomniałeś a drugi właśnie rgh. Ja mam to drugie, wiem że do konsoli są dołożone jakieś bebechy w postaci chipa.
  • Odpowiedz
@felixos: Po usunięciu chipa będziesz miał konsolę która się nie uruchamia. Potrzebne jest wgranie stockowego obrazu konsoli - taki był tworzony podczas montowania RGH, ale chyba jest możliwość wygenerowania go na podstawie tego co znajduje się obecnie w pamięci konsoli.
  • Odpowiedz
Konsola powinna bootować z zamontowanym chipem RGH i z oryginalnym oprogramowaniem, ale nie będziesz miał już możliwości wgrania RGH bez zewnętrznego programatora.
  • Odpowiedz
Możesz opisać krok po kroku ten proces ?? zacznę od tego że kupując konsole dostałem od kolsia płytkę cd na której miały być oryginalne pliki czy coś, jakieś KV i inne rzeczy. Chce się całkowicie pozbyć RGH, czy obędzie się bez programatora ?? Z lutowaniem sobie poradzę.
  • Odpowiedz
Nie opiszę ci krok po kroku, bo bawiłem się tym lata temu, a nie chcę podawać złych informacji.
W skrócie to wygląda tak, że powinieneś mieć oryginalny dump pamięci NAND z konsoli który zajmuje 16MB. Ten pliczek kopiujesz na pendrive jako updflash.bin, włączasz konsolę przyciskiem Eject, bootuje się Xell który wykrywa plik i #!$%@? pamięć.

Jeżeli nie masz tego pliku to programy jak J-Runner albo XeBuild powinny pozwolić na zbudowanie retailowego obrazu
  • Odpowiedz
@Stafford: Bo obecnie mam na swoim koncie xbox one pełno gier na x360, nie jest mi już potrzebna konsola do piracenia. Są gry które chce mieć na swojej liście osiągnięc, które występują tylko na 360 i nie wchodzą w kompatybilność wsteczną. Co do satysfakcji to od 15 lat pracuje w serwisie PC (dlatego napisałem że lutowania się nie boje ) i dla mnie zabawa z konsolą to wyzwanie, mogę sobie kupic
  • Odpowiedz