Wpis z mikrobloga

@cockosova: jprdl, artykuł wychwala szamana jako "wybitnego" i powtarza ten tradycyjny religijny bełkot. Serio nie kapujesz, że informację da się też przekazać neutralnie lub krytycznie? Samo promowanie takich oszustów i ich działalności w sferze fantasy jest szkodliwe dla racjonalnie myślących ludzi. Możesz udawać debila, mam to gdzieś.
@invisibleborder: no ale ten koles ktorego podlinkowales tez wspoltworzy to miejsce, wiec w ramach wspoltworzenia wrzucil tutaj jakistam artykul. Nie wiem czemu w ogole robisz sobie jakiekolwiek zalozenia odnosnie mojej osoby, ani nie jestem katolikiem, ani nie mam nic do muzulmanow. Poza tym, moze nie umiesz po prostu selektywnie podchodzic do pewnych spraw. Pojawianie sie tematow w tym wypadku religijnych w przestrzeni publicznej nie jest ani zle ani dobre, jest po
@cockosova: żyjąc w świecie baśni zawsze będzie o czym dyskutować. Jednak bezwzględnie szkodliwe jest wmawianie ludziom bez dowodów, że jakieś baśnie są rzeczywistością. Wszystkie religie tak robią, więc należy je zwalczać z całą stanowczością, choćby nie wiem jak wiele rozrywki ci w dyskusjach dostarczały.
@invisibleborder: gdzie masz zycie w swiecie basni, kulturoznawstwo jest dyscyplina nauk humanistycznych, koles nie rozwazal nic z perspektywy istnienia czy tez nieistnienia jakiegokolwiek boga, pominal to calkowicie w swoich rozwazaniach. Zreszta takich przykladow, gdzie dokonano waznego kulturoznawczego odkrycia gdziestam w okolowierzeniowych sferach jest bardzo wiele. Najwidoczniej nigdy sobie nie zdawales sprawy, ze istnieje cos wiecej niz to twoje podworko, ktore tak swoja droga z zewnatrz wyglada na dosc male
@invisibleborder: najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze twoim koronnym argumentem jest brak dowodow na istnienie boga - czyli posrednio gdziestam odwolanie sie do metodologii naukowej - a jak ci mowie ze jakas dyscyplina naukowa czerpie korzysci z dyskusji o religii, to masz to w dupie i nie traktujesz tego jako cos potencjalnie dobrego. Wychodzisz z nieprowadzacego do niczego zalozenia, ze ma tego nie byc i #!$%@?, twoje tabu. Swoja droga