Wpis z mikrobloga

Wielu libijskich obywateli ostatnio przedstawia się na zakupy produktów syryjskich z powodów ekonomicznych. Libański funt mocno osłabił się względem dolara z powodu braku podaży na dolara rynku walutowym.
Podobnie syryjska waluta, mocno osłabiona względem dolara daje przewagę eksportowi z Syrii. Cześć produktów jest także przemycana i w związku z tym tańsza o wartość podatków.

A big chunk of the Lebanese people have been lately resorting to buying Syrian products in a bid to save their supermarket bills amid economic deterioration

Lebanon has been witnessing a severe economic crisis which caused a lot of companies to slash the salaries of their employees or to lay off a big number of workers to maintain their operations.

Amjad said he goes to Dahie, Beirut Southern Suburbs, where he can buy Syrian made products at a remarkably cheaper price than either local products or European ones.


Źródło: xinhuanet.com

#syria #liban #handel
  • 6
@Martwiak :

komunikat


obrabiany i przetwarzany 100 razy przez KPCh ( ͡° ͜ʖ ͡°) te informacje które są potrzebne wydaj te, które takie fajne dla komunistów nie są to pomijają, niby takie nasze PAP ale nie do końca.

libijskich


Libańskich bo tam jest Lebanese
@Martwiak: semantyczna na przykład czy staytsyczno - sentyczna, jest jeszcze pragmatyczna, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, jedynie wiem że Xinhua to tuba chińskiej propagandy, a z tym jestem bardziej zeznajemiony.